. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ultracap pomáhá při poklesech napětí
15. června 2010 - 8:20 | Pandatron | Ultracap pomáhá při poklesech napětí | Komentářů: 0  

Ultracap pomáhá při poklesech napětí

Tecate Industries, na základě dohody s Maxwell Technologies, představuje novou generaci ultrakapacitorů s kapacitou 4 F a životností až 10 let.

PowerBurst typ PC5 Ultracapacitor poskytuje rozšířenou působnost při zvlnění, poklesu či výpadku hlavního napájecího zdroje, jakož i ke zmírnění problémů s dodávkou bateriového napájení. V zařízení je ultrakapacitor schopen akumulovat energii a následně ji poskytovat v případě potřeby a to i ve více než 500 000 spínacích cyklech a 10 letech životnosti.

Typ PC5 ultrakapacitoru je určen pro rychlé poskytnutí záložní energie po nezbytně nutnou dobu od výpadku hlavního napájecího zdroje a případně do doby náběhu záložního zdroje. Kapacitor je vhodný i pro použití v případě měkkého napájecího zdroje, výměnně baterie či pro zálohování pamětí. Jeho použití je vhodné provést v tandemu s baterií nebo jinými zdroji energie, kde tyto nesplňují výkonnostní požadavky.Obr. 1: Základní rozměry ultrakapacitorů PC5 a PC10

Vlastní design ultrakapacitoru tvoří hermeticky uzavřené pouzdro z nerezové oceli. Tím je zajištěna dlouhá životnost při minimální změně vlastností a kapacity.


Obr. 2: Produktová specifikace PC5 a PC10

Ultrakapacitor PC5 je dostupný s rozměry 14 x 23,6 x 4,8 mm a 5,1 mm v profilu. Dostupné provozní napětí je 2,5 V DC, kapacita 4,0 F a teplotní rozsah od -40 °C do +70 °C. Tolerance kapacity je dle výrobce maximálně ±20 %. Kapacitory jsou dostupné již nyní a to v ceně od 8.00 USD při 100 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

PC Series: 5F-10F
Maxwell Disclaimer of Warranty
Download data sheet (PDF)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007