. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Češi ode dneška ve Švédsku hledají nové investory do nanotechnologií

Češi ode dneška ve Švédsku hledají nové investory do nanotechnologií

V režii agentury CzechInvest v těchto dnech startují vůbec první Česko Švédské Technologické dny, zaměřené na nanotechnologie, energetiku a transfer technologií.

„Švédsko patří v oblasti nanotechnologií (a nejen v ní) ke světové špičce, proto jsme pro první Technologické dny vybrali právě toto téma,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Dalšími hlavními tématy setkání bude energetika a také transfer technologií od výzkumníků do komerčního uplatnění.“

Technologické dny dnes začínají recepcí za účasti guvernéra regionu Skane Jerkera Swansteina a českých velvyslanců ve Švédsku a Dánsku Jana Káry a Zdeňka Lyčky. Hlavní část je naplánovaná na úterý, kdy je na programu šňůra prezentací jednotlivých podniků nebo výzkumných a veřejných organizací. Na středu jsou pak připravené návštěvy vědeckotechnologického parku Ideon nebo exkurze do MAX-Lab, národní laboratoře pro studium práce na urychlovačích částic. Klíčovou součástí Technologických dnů jsou však individuální setkání českých a severských firem, které mají jednotlivé podniky naplánované na celý začátek příštího týdne.

Hlavní postavou české delegace je ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová. Ta se také plánuje setkat se zástupci dánského ministerstva školství nad tématem reformy vzdělávání, která nedávno v Dánsku proběhla. Mezi českými účastníky Technologických dnů budou také představitelé budovaného Mezinárodního centra klinického výzkumu, které pod záštitou Mayo Clinic roste v Brně. Pozvání přijali například i zástupci společností Elmarco, Farmak nebo klastru MedChemBio.

Organizaci Technologických dnů má na starosti agentura CzechInvest spolu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Hlavním partnerem na švédské straně je agentura Invest in Skane, obdoba českého CzechInvestu. Akce se zúčastní na čtyři desítky českých firem, výzkumných institucí nebo představitelů státní správy. Obdobný počet partnerů na Technologické dny dorazí ze Švédska, ale i z Dánska.

V letošním roce už CzechInvest uspořádal Technologické dny s Francií, Indií a Japonskem. Právě Česko Japonské technologické dny například velmi výrazně pomohly k tomu, že se České republice podařilo před pár dny po více než 30 letech snažení uzavřít s Japonskem dohodu o vědeckotechnické spolupráci. Česká republika je zatím jedinou novou členskou zemí EU, jejíž vláda s Japonskem tuto prestižní spolupráci navázala.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Češi ode dneška ve Švédsku hledají nové investory do nano a biotechnologií
CzechInvest na CommunicAsia, největším IT veletrhu v AsiiGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007