. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
1MBd analogový optočlen
18. června 2010 - 8:19 | Pandatron | 1MBd analogový optočlen | Komentářů: 0  

1MBd analogový optočlen

Analogové optočleny společnosti Vishay Intertechnology nabízejí přenosovou rychlost až 1 MBd a latenci nepřekračující 1us. Tedy až řádově vyšší, než je běžné u standardních analogových optočlenů.

Vishay Intertechnology uvádí na trh dva nové, vysokorychlostní analogové optočleny. V provedení SOP-5 šetří až 75% prostoru na PCB ve srovnání s klasickým DIP-8 SMD pouzdrem. Obvody VOM452T a VOM453T nabízejí přenosovou rychlost až 1 MBd v provedení s výškou pouhé 2 mm.


Obr. 1: VOM452T a VOM453T od Vishay Intertechnology

Základní technické vlastnosti:

  • Nízké SMD provedení
  • Průmyslově standardizované pouzdro SOP-5
  • Izolační pevnost až 3750 V RMS
  • Přenosová rychlost do 1 Mbd
  • TTL kompatibilní
  • Výstup s otevřeným kolektorem

Nové vysokorychlostní analogové optočleny Vishay Intertechnology představují doslova záchranu pro každého, kdo někdy narazil na rychlostní omezení běžných produktů. Ty jsou způsobeny především nábojem, který se na čipu udržuje i nějaký čas po vypnutí budicí LED. Obvody VOM452T a VOM453T nabízejí nejen přenosovou rychlost až 1 MBd, ale samozřejmě i nízkou latenci, nepřekračující hodnotu 1 µs. Ta je kriticky důležitá u aplikací, vyžadujících rychlou reakci a rychlé spínací časy.


Tab. 1: Základní technické vlastnosti

VOM452T a VOM453T jsou určeny pro použití k oddělení signálů do frekvence 1 MHz v průmyslových sběrnicových systémech, jako jsou kupříkladu CANbus, CC-Link a další sériová rozhraní. Na jedné straně je datová linka napojena na programovatelný logický automat (PLC) nebo automatizovaný regulátor, které reprezentují rozhraní obsluhy a na druhé straně je napojena na snímače a řídicí prvky, zarušeného elektrického prostředí.


Obr. 2: Průchozí zpoždění vs. teplota

Optočleny chrání řídicí elektroniku od elektrických pulsů a řídicí mikroprocesor uvnitř PLC před poškozením od přepěťových špiček. Kompaktní provedení SOP-5 je schopno poskytnout izolaci až 3750 V RMS. Obvod VOM452T má nastavenu odolnost proti rušení na hodnotu 1 kV/µs, zatímco VOM453T je nastaven na 15 kV/µs.

Dostupnost a cena:
Obvody VOM452T a VOM453T jsou již nyní k dispozici jak ve vzorkovém, tak i produkčním objemu. Dodací lhůty jsou výrobcem stanoveny na šest až osm týdnů u velkých objednávek.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

VOM452T, VOM453T product information
Datasheet VOM452T, VOM453T
Product Sheet OPTOCOUPLERS VOM452T / VOM453TGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007