. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První USB přepínač s audio zesilovačem
22. června 2010 - 9:14 | Pandatron | První USB přepínač s audio zesilovačem | Komentářů: 2  

První USB přepínač s audio zesilovačem

Průkopnické řešení společnosti Fairchild Semiconductor kombinuje v jediném pouzdře USB přepínač se sluchátkovým audio zesilovačem, s cílem poskytnout maximálně kompaktní řešení mobilních systémů.

Společnost Fairchild Semiconductor, zaměřující se na analogové a řídicí funkce, zvyšující spolehlivost a úspěch zařízení, nabízí průmyslově první, kombinovaný USB přepínač. Obvod FSA2000 kombinuje Hi-Speed USB přepínač, spolu s integrovaným sluchátkovým audio zesilovačem. Jako první v oboru tak pomáhá snížit počet komponent, prostor na desce i celkovou cenu konečné aplikace.


Obr. 1: FSA2000 kombinuje Hi-Speed USB přepínač s integrovaným sluchátkovým zesilovačem

Základní vlastnosti:

  • USB přepínač + sluchátkový zesilovač
  • Přepínání: automatické (pomocí VUSB)
  • USB detekce: ano
  • Sluchátkový zesilovač třídy AB s výkonem 40 mWRMS
  • Zesílení: 0 dB
  • THD+N: 0,1%, SNR: -90 dB, PSRR: -95 dB
  • Odběr ze zdroje: Audio - 3 mA, USB – 6uA
  • Napájecí napětí: 2,7 až 4,3 V

Fairchild Semiconductor využívá svých dlouholetých zkušeností v oboru mobilních zařízení a kombinuje funkce USB datového konektoru a sluchátkového zesilovače. Cílem obvodu FSA2000 je nabídnout inovativní řešení, ideální pro 3G mobilní telefony, stejně jako notebooky a přenosné MP3/MP4 multimediální přehrávače.

Současná řešení se spoléhají na použití několika pasivních součástek, jako je USB přepínač, dva velké 220 uF kondenzátory a externí zesilovač pro sluchátka. Prostřednictvím selektivní integrace, eliminuje obvod FSA2000 všechny tyto komponenty, což šetří prostor i kusovou cenu produktu. Uvedený obvod je USB 2.0 Full Speed (FS) a Hi-Speed (HS) kompatibilní přepínač, který integruje výkonový AB sluchátkový zesilovač, nevyžadující výstupní oddělovací kondenzátory.


Obr. 2: Široká řada analogových přepínačů a rozhraní

Obvod FSA2000 rovněž integruje schopnost automatického přepnutí na USB port v případě, kdy dojde k připojení VBUS napětí. Během tohoto stavu není sluchátkový zesilovač využíván a jeho přechod do úsporného režimu pomáhá šetřit energii napájecích baterií a prodlužovat životnost zařízení.

FSA2000 je zároveň součástí komplexního portfolia USB řešení společnosti Fairchild Semiconductor. Tyto přepínače jsou ideální pro izolaci USB portu, sdílení konektoru a multiplexování signálů. Obdobná řešení jsou často využívána pro sdílení USB konektoru a vždy využívají pokročilé detekční techniky. Přepínače jsou kompatibilní s USB 2.0 FS/HS a šířkou pásma vyšší než 720 MHz.


Obr. 3: Pro specifické aplikace je k dispozici kompletní portfolio v pouzdrech MicroPak2

Dostupnost a cena:
Obvody FSA2000 jsou nyní dostupné v podobě vzorků a možnosti dodání produkčních objemů do 6 týdnů od objednání. Koncová cena obvodů začíná na 0.70 USD při 1 000 ks. Více informací o tomto a dalších produktech naleznete na stránkách společnosti Fairchild Semiconductor či sítě distributorů a obchodních zástupců.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Industry-First Device to Integrate a USB Switch and Headphone Amplifier
Informace o obvodu FSA2000
USB solutionsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007