. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Xilinx řady 7 - první informace
24. června 2010 - 8:27 | Pandatron | Xilinx řady 7 - první informace | Komentářů: 8  

Xilinx řady 7 - první informace

Společnost Xilinx, Inc. uveřejnila základní informace o připravované, již sedmé, generaci obvodů FPGA. Mimo jiné zde již nebudou dostupné obvody skupiny Spartan.

Xilinx, Inc., společnost známá především svým vývojem a výrobou konfigurovatelných logických systémů, chystá na trh uvést již sedmou řady nejoblíbenější obvodů. V porovnání s předchozí řadou, představenou zhruba před rokem článkem FPGA Virtex-6 a Spartan-6, chlubí se nové produkty 2x výkonem systému, 2,5x kapacitou (až 2 Mgates) a 2x lepším poměrem výkon/cena.


Obr. 1: Sedmá generace obvodů Xilinx FPGA

FPGA řady 7 jsou vyrobeny na 28 nm high-K gate precess technologii, nabízející až o 50% nižší statický příkon, než předchozí řada obvodů. Obvody jsou dostupné celkem ve třech provedeních: Virtex - nabízející vysoký výkon, Kintex - s nejlepším poměrem cena / výkon a Artix - prezentující nejnižší výkon při nejnižší ceně. Řada obvodů Spartan nebude již dále nabízena.

Vnitřní logika obvodů může být provozována až na frekvenci 600 MHz. Skupina obvodů Virtex-7 bude dostupná rovněž i ve verzi "XT", rozšiřující možnosti zařízení až na 72 transceiverů, podporujících individuální komunikační linky s datovým tokem až 13,1 Gbit/s. Přitom se podle výrobce již dnes pracuje na příští řadě obvodů, které budou schopny nabídnout individuální datové toky až 28 Gbit/s.

Skupina obvodů Kinex-7 obsahuje sériové I/O transceivery s podporou 10,3 Gbit/s, případně jen 6,5 Gbit/s u levnější varianty. Artix-7 nabízejí o 50 % nižsší výkon a o 35 % nižší cenu, v porovnání s obvody Spartan-6. Součástí všech obvodů nové řady je PCIe rozhraní a analogové front-end bloky.


Obr. 2: Srovnání základních technických vlastností jednotlivých skupin obvodů

Dostupnost a cena:
Z nové řady obvodů budou jako první představeny zástupci skupiny ATRIX 7, dostupné v ceně pod 5 USD. Předpokládaný termín jejich uvedení na trh je 1Q 2011.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Xilinx
Přehled distributorů
Xilinx 7 Series FPGAs Slash Power Consumption by 50%

New 7 Series FPGAs Deliver Lowest Power, Highest Performance, Greatest Productivity
7 Series Product Brief
28nm Technology OverviewGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (8):

Zobrazit starší 30 dnů (8)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007