. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
CzechInvest na CommunicAsia, největším IT veletrhu v Asii
28. června 2010 - 8:36 | Lucie Kocourková | CzechInvest na CommunicAsia, největším IT veletrhu v Asii | Komentářů: 0  

CzechInvest na CommunicAsia, největším IT veletrhu v Asii

Nové investice do informačních a telekomunikačních technologií pro Českou republiku si agentura CzechInvest slibuje od veletrhu CommunicAsia.

Jen prostřednictvím agentury CzechInvest zatím Česká republika od asijských společností podnikajících v oboru elektroniky a elektrotechniky přilákala 44 investičních projektů v hodnotě přes 35 miliard korun. Veletrh s již 31letou tradicí se konal ve dnech 15. až 18. června 2010 v Singapuru.

„Chceme ale víc,“ zdůrazňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Právě do elektroniky a informačních technologií totiž zahraniční investoři dnes v České republice spolu se strojírenstvím nejčastěji investují.“

„Konkrétně veletrh CommunicAsia je především o aktuálních technologiích a o jejich konkrétním využití. I v téhle oblasti ale rozhodně máme co nabídnout. Pohled na statiky agentury CzechInvest za minulý rok ukazuje, že právě vývojáři softwaru vloni připravily nejvíc nových projektů – celkem 52,“ vypočítává Jan Fried, sektorový specialista agentury CzechInvest pro ICT a telekomunikace.

"Jihovýchodní Asie patří k nejrychleji rostoucím regionům světa v oblasti vývoje elektroniky a informačních technologií," vysvěluje Jaromír Černík, ředitel zahraniční kanceláře agentury CzechInvest v Hongkongu. "A to je také jeden z hlavních důvodů, proč tu CzechInvest provozuje vlastní zahraniční zastoupení."

Letošního ročníku CommunicAsia se zúčastnilo zhruba 2000 IT společností z 57 zemí světa. Mezi nimi například Huawei, ZTE nebo Samsung. „Díky tomu máme možnost se přímo setkat se zástupci těchto firem a prezentovat jim Českou republiku jako ideální lokalitu pro nové investice,“ dodává Fried.

Ještě před startem samotného veletrhu CommunicAsia CzechInvest také navštívil vědeckotechnický park zaměřený na informační technologie Cyberjaya v Kuala Lumpuru. Spíše než vědeckotechnický park je Cyberjaya celé městečko, ve kterém se denně vystřídá kolem 37 tisíc IT profesionálů a ve kterém má svou pobočku řada nejvýznamnějších firem světa. A právě na některé z nich se zaměřilo představení investičních možností České republiky.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Češi ode dneška ve Švédsku hledají nové investory do nano a biotechnologií
CzechInvest na CommunicAsia, největším IT veletrhu v AsiiGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007