. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový LaunchPad od TI za 4,30 USD
28. června 2010 - 9:36 | Pandatron | Nový LaunchPad od TI za 4,30 USD | Komentářů: 6  

Nový LaunchPad od TI za 4,30 USD

Nejlevnější vývojová sada s mikrokontrolérem umožňuje vývoj prototypů, ladění a programování novým i zkušeným vývojářům v oblasti snímačů, zabezpečení, průmyslu a dalších aplikací, limitovaných cenou.

Společnost Texas Instruments Incorporated uvádí na trh svůj nový development kit MSP430™ Value Line LaunchPad, který v jednom pouzdře spojuje 16bitový výkon, mimořádně nízkou spotřebu a cenu. Tato souprava s otevřeným kódem za 4,30 USD zahrnuje všechny technické a programové prostředky nezbytné pro snadné zahájení návrhů vycházejících z mikrokontrolérů MSP430 Value Line společnosti TI s cenou od 25 centů. MSP430 Value Line nabízejí až desetkrát vyšší výkon a desetkrát delší dobu provozu na baterie oproti osmibitovým mikrokontrolérům.


Obr. 1: kit MSP430™ Value Line LaunchPad

Kit LaunchPad podporuje rychlý návrh prototypů a vývoj tím, že dává možnost rychle začlenit mikrokontroléry MSP430 Value Line do vyhodnocení, programování a ladění zařízení. Tato pružnost dovoluje vývojářům vyjmout naprogramované prvky, které mají být vloženy do uživatelského plošného spoje, nebo je ponechat zapojené do soupravy LaunchPad a využít tlačítka, LED diody a nezapojené vývody pro externí prvky.


Obr. 2: Blokové schéma obvodu řady TMS430G2000

Souprava LaunchPad je kompatibilní s celou řadou mikrokontrolérů MSP430 Value Line, což poskytuje flexibilitu při návrhu různých aplikací včetně oblasti zabezpečení, snímání, průmyslu a dalších. Protože jsou všechny mikrokontroléry MSP430 kódově kompatibilní, mohou být řešení vyvinutá soupravou LaunchPad jednoduše přenesena na kterýkoli mikrokontrolér MSP430.

Klíčové charakteristiky a výhody vývojářské soupravy MSP430 LaunchPad:

 • Patice DIP, která podporuje až dvacetivývodové prvky, umožňuje s mikrokontroléry MSP430 Value Line rychlý návrh prototypů; vývojáři tak mohou rychle zapojit mikrokontroléry za účelem jejich vyzkoušení, naprogramování nebo ladění.
 • Naprogramované mikrokontroléry mohou být snadno vyjmuty a zapojeny do uživatelských plošných spojů nebo laboratorních vzorů.
 • Vývojáři mohou využít tlačítka, LED diody a nezapojené vývody pro externí prvky, přičemž souprava LaunchPad může fungovat jako samostatný systém.
 • Integrovaný emulátor napájený prostřednictvím rozhraní USB umožňuje programování pamětí flash, ladění firmwaru, sériovou komunikaci a zbavuje nutnosti používat externí emulátor.
 • Souprava LaunchPad je propojitelná s kterýmkoli mikrokontrolérem MSP430, se všemi existujícími cílovými sestavami eZ430 a se zařízeními obsahujícími prvky MSP430 s možností Spy Bi-Wire.
 • Zdarma jsou k dispozici neomezené kompilátory a ladicí systémy včetně Code Composer Studio a IAR Embedded Workbench, které poskytují úplné prostředí pro vývoj programů.
 • Krystal o kmitočtu 32 kHz podporuje integrovaný digitálně řízený oscilátor mikrokontroléru MSP430 tak, aby dosáhl přesnosti pro aplikace v reálném čase pro různé periferie a časovače.
 • Souprava obsahuje dva prvky MSP430 Value Line; jeden s naprogramovaným demonstračním firmwarem pro ukázky využití periferií na čipu, včetně 10bitového A/D převodníku, komparátorů a interního snímače teploty.
 • Návrh s otevřeným kódem umožňuje vývojářům vytvořit své vlastní technické prostředky vycházející ze soupravy LaunchPad.
 • LaunchPad Wiki pro mikrokontrolér MSP430 poskytuje projekty s otevřeným kódem pro vícenásobné použití a připravené k výrobě, které umožňují snadné vyzkoušení, návrh a komunitní spolupráci.
 • Po omezenou dobu je nabízena doprava zdarma, což činí ze soupravy LaunchPad vývojovou sadu za skutečných 4,30 USD.
Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Široké portfolio mikrokontrolérů a programových prostředků od TI:
TI nabízí nejširší řadu mikrokontrolérových řešení, a to od mikrokontrolérů s mimořádně nízkou spotřebou pro všeobecné použití MSP430 po 32bitové mikrokontroléry Stellaris® Cortex™ vycházející z mikrokontrolére M3 a vysoce výkonné mikrokontrolére pro práci v reálném čase TMS320C2000™. Vývojáři mohou urychlit dobu uvedení na trh tím, že využijí kompletní technické i programovací nástroje od TI, širokou nabídku třetích stran a technickou podporu.


Tab. 1: Přehled obvodů řady TMS430G2000

Cena a dostupnost:
Tato nová vývojová mikrokontrolérová souprava MSP430 Value Line LaunchPad stojí 4,30 USD a zákazníci si ji mohou okamžitě objednat na www.ti.com/launchpad-prcz-es. Více informací najdete na www.ti.com/launchpadwiki-prcz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

LaunchPad Wiki
LaunchPad tool folder
MSP430 MCU Value Line
TI's microcontroller portfolio
LaunchPad video overview

Smoke detector system block diagram
Glass break detector system block diagram
Energy harvesting system block diagram
MSP430 tools
TI eStoreGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...

host
6. Dne 10. 09. 2010 v 16:48 zaslal host
Děkuji vám za tip
Tak jsme jich k nám do školy vzali nakonec rovných 20 kusů. Po vyzkoušení to vypadá jako velice pěkný kit pro výuku. Sice Atmely a Microchipy jsou běžnější, ale Texas má víc zajímavých obvodů.
Snad se osvědčí i v praxi.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007