. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Český Siemens navazuje na mezinárodní úspěchy českých inženýrů

Český Siemens navazuje na mezinárodní úspěchy českých inženýrů

V návaznosti na úspěchy českých inženýrů ze sedmdesátých let minulého století, navazuje nyní český Siemens při získávání mezinárodních zakázek.

Český Siemens získal zakázku na výstavbu rozvodny vysokého napětí v syrském městě Banias. Rozvodna na pobřeží Středozemního moře bude sloužit k zálohování napájení jedné z největších syrských rafinérií. Český Siemens tím navazuje na úspěchy a renomé českých elektroinženýrů, kteří v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století stavěli a modernizovali elektrorozvodná zařízení v této zemi. Rozvodna v hodnotě 5,5 milionů eur bude uvedena do provozu za 18 měsíců.

Rafinérie v syrském městě Banias patří mezi tři největší v této zemi a zpracovává ropu jak z Blízkého Východu, tak i z Jižní Ameriky. Rafinérie je v současné době napájena pouze z vlastní elektrárny. V případě jejího výpadku by byl ohrožen provoz rafinérie, a tím i export jejích produktů nejen do zemí západní Evropy. Proto se syrská společnost Banias Refinery Co. rozhodla vystavět moderní rozvodnu, která celou rafinérii napojí na páteřní elektrorozvodnou síť a umožní zálohování napájení.

Český Siemens vyhrál tuto prestižní zakázku i díky pověsti, kterou čeští elektroinženýři získali při stavbě elektrorozvodných zařízení v této zemi v šedesátých a sedmdesátých letech dvacátého století. Přáním zákazníka bylo, aby se na stavbě nové rozvodny podílel spolehlivý tým, který má zkušenosti z výstavby elektrorozvodných zařízení v náročných klimatických podmínkách a který je pokračovatelem úspěšných týmů ze šedesátých let minulého století.

„Jsem velmi rád, že naši inženýři uspěli v náročné mezinárodní konkurenci“, říká Eduard Palíšek, generální ředitel společnosti Siemens v ČR a dodává: „Navazujeme tím na úspěšnou tradici českých techniků na Blízkém Východě.“

Siemens v současné době dokončuje projektovou dokumentaci a připravuje expedici technologie: řídicího systému a systému ochran, dílčí rozvodny velmi vysokého a vysokého napětí, výkonové i distribuční transformátory a další potřebné komponenty. Siemens bude zodpovědný za řízení celého projektu, instalaci a uvedení do provozu, které je plánováno na leden 2013.

Siemens je globálním elektrotechnickým koncernem. Působí v sektorech Industry, Energy a Healthcare. Přes 160 let je Siemens synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení. Je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují obrat ve výši 23 miliard euro – téměř třetinu celkového obratu. Ve finančním roce 2009 (skončil 30. září 2009) dosáhl Siemens celkového obratu 76.7 miliardy a na konci srpna 2009 zaměstnával zhruba 405,000 zaměstnanců po celém světě. Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo založeno v Čechách a na Moravě před 120 lety a obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s 11.000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: energetika, doprava, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví. V obchodním roce 2008/2009 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat 30 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 16,5 miliardy Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry. Více informací naleznete na internetových adresách www.siemens.com a www.siemens.cz.

Siemens Engineering a.s., dceřiná společnost mezinárodního koncernu Siemens, je tradičním komplexním dodavatelem v oblasti silnoproudých a slaboproudých elektroinstalací, řídicích systémů, elektrické instrumentace a technického zařízení budov (topení, klimatizace, větrání, sanitární zařízení). Činnosti společnosti jsou rozděleny na segmenty Energetika, Průmysl, Infrastruktura, Budovy a Facility Management, ve kterých zajišťuje projekty, inženýring, dodávky, montáže, zkoušky, revize a servis a nabízí technická a finanční řešení. Více informací naleznete na internetové adrese www.siemens.cz/engineering.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Český Siemens navazuje na mezinárodní úspěchy českých inženýrů
Lounská nemocnice má nový CT přístroj od společnosti SiemensGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 01. 07. 2010 v 16:38 zaslal host
Bez titulku
Jen drobné rýpnutí... Spojení "český Siemens" mi připadá úsměvné... Pokud bych chtěl bych přesný asi bych použil označení česká pobočka Siemensu


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007