. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Škola programování PIC-7 díl
Škola programování PIC 7

Škola programování PIC 7

První program - znovu pro 16F627-8

Upravené zapojení. Již zde není potřeba nic kromě napájení a vlastních prvků. Reset i oscilátor je interní.

A upravený výsledný program:

Nebudu ho zde již tak podrobně popisovat, vše bylo již v 5 lekci, zde jen ty nové věci:

__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _INTRC_OSC_NOCLKOUT

Tento řádek slouží k nastavení základních funkcí procesoru při programování. Když to vezmu zleva, tak PWRTE určuje že po zapnutí napájení bude procesor ještě asi 70ms čekat než se spustí, dále Watchdog je vypnut a Resetovací pin je vypnut. BODEN je ochrana při podpětí, klesne li napětí na asi 4,5V procesor se vypne, zde je to ale vypnuté (klidně si to však zapněte a vyzkoušejte). LVP je nízkonapěťové programování, doporučuji vždy vypínat a poslední nastavení se týká typu oscilátoru. Zde je nastaven na interní RC a kmitočet není vyveden ven (je možné si ho nechat vyvést na pin OSC2).

MOVLW B'00000111'
MOVWF CMCON

Nastavuje typ komparátoru. Zde je vypnut a piny jsou nastaveny na klasické I/O.

Jinak je vše při starém.

Zde si můžete uvedený program stáhnout:

ASM
HEX

V následujících dílech této Školy programování PIC budu tedy všechny programy uvádět právě pro tento typ procesoru (16F627). Kdo má 16F628, stačí v úvodu změnit jméno procesoru, jinak vše zůstane stejné.
Kdo má 16F84, změní to samé, ale zároveň musí vždy změnit i dnes popisované nastavení na nastavení použité v 5 dílu školy PIC a smazat nastavení komparátoru. V budoucích dílech již však budu popisovat složitější věci, které tento typ procesoru ani neměl takže máte smůlu.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...

host
4. Dne 18. 11. 2011 v 08:03 zaslal host
problém
programujem s PICKIT 3 + MCU Universal ZIF socket, porgramujem v MPLAB IDE, pri programovaní tohto kódu mi u pic 16F628A my vypísalo: PICkit 3 does not support programming this device if both the internal oscillator and internal MCLR are selected.
Má niekto nápad ako sa dá tento problém odstrániť? Naprogramoval som ho aj napriek warringu a obvod funguje čiastočne, väčšinou funguje ako má, ale často nevníma zmenu vypínaču.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007