. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové IP jádro pro MP3 dekodéry
14. července 2010 - 10:25 | Pandatron | Nové IP jádro pro MP3 dekodéry   verze pro tisk

Nové IP jádro pro MP3 dekodéry

Společnost Murata, ve spolupráci s Mathmatec Corporation, vyvinula IP jádro pro MP3 dekodéry, využívající pokročilého aritmetického zpracování. Jeho cílem je zajistit dekódování MP3 datových proudů při použití méně než 10% energie. Tedy v porovnání s konvenčním softwarovým zpracováním, užívaným dnes ve většině aplikací.

Optimalizace obvodů s využitím dosavadní architektury Murata, se využívá ve spojení s kompresním obvodem Spinor, s technologií vyvinuté společností Mathematec Corporation. Společnosti Murata se tímto spojením podařilo dosáhnout takové velikosti obvodu a spotřeby energie, která se řadí mezi nejmenší a nejnižší, která kdy byla vyvinuta.

Samotné IP jádro je pouze malý obvod s jen 32 000 prvky, doplněný o 76 kbit RAM. Celkový příkon je přitom nižší než 0,35 mW, při 44.1kHz a 128 kbps stereofonního výstupu (při implementaci v procesu IBM9SFLP). Typická spotřeba energie pro konvenční techniky softwarového zpracování je přibližně 4 mW, vyplývající z výzkumu Murata. Výhodou je i možnost snížení pracovní frekvence použitého procesoru a to i pod hodnotu 20 MHz. Samotné jádro přitom umožňuje dekódování v reálném čase i při pouhých 6 MHz. Jádro je v souladu s příslušnými MP3 standardy (ISO/IEC11172-3, ISO/IEC13818-3).

Společnost Murata nyní chystá poskytnutí jádra optimalizovaného pro řadu specifických procesorů, přičemž dle informací výrobce je společnost připravena zabývat se i konkrétními zákaznickými požadavky.

Více informací na: http://www.murata.euGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007