. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Linuxová vývojová platforma HawkBoard s ARM procesorem OMAP-L138

Linuxová vývojová platforma HawkBoard s ARM procesorem OMAP-L138

Nový vývojový kit s procesorem OMAP TI-L138 umožňuje vývojářům využít digitální zpracování signálu vysokým výkonem a aplikační procesor ARM926.

Open source vývojová platforma HawkBoard, známá zejména Linuxovým vývojářům, se rozrůstá o vývojový kit s ARM procesorem OMAP-L138 od Texas Instruments. Vývojáři tak mohou pracovat v celosvětově rozšířeném, flexibilním a user-friendly prostředí. Nasazení procesoru OMAP-L138 umožňuje širokou konektivitu aplikací, jako jsou měřící přístroje, testery, lékařské a zdravotnické přístroje nebo obranné a bezpečnostní systémy. Vývojové kity HawkBoard jsou již dnes dostupné v nabídce distributora Farnell/element14.


Obr. 1: Blokové schéma platformy HawkBoard

HawkBoard, založený na OMAP-L138 procesoru od společnosti Texas Instruments Incorporated (TI), umožňuje vývojářům, pracujících se systémem Linux, využít vysoký výkon floating-point DSP jádra při návrhu nových open-source aplikací. Deska i při svých malých rozměrech, nepřesahujících 9 x 10 cm, nabízí vysokou rozmanitost dostupných funkcí a samozřejmě i vysokou mobilnost celého řešení.


Obr. 2: Platforma HawkBoard

Vývojáři ve svých aplikacích mohou využít rovněž i ARM bez DSP s pinově kompatibilním mikroprocesorem AM1808 z rodiny TI Sitara™ obvodů. Toto nízkopříkonové provedení vyžaduje pouze jediné, 5V napájecí napětí, což podporuje vysokou přenositelnost a možnost snadného připojení a napájení přímo z notebooku. Pro více informací či podpoře pro své návrhy, navštivte stránky skupiny HawkBoard na www.HawkBoard.org.


Obr. 3: Blokový diagram architektury OMAP-L138

HawkBoard klíčové vlastnosti a výhody:

Funkce Výhody
Obvod OMAP-L138 v jediném pouzdře integruje ARM 926 aplikační procesor a C674x floating-point DSP, který přináší vysoký výkon až na 450 MHz Dva procesory v jediném pouzdře zvyšují volný prostor na desce a vývojářům nabízejí vysokou efektivitu zpracování programového kódu tím, že ARM podporuje použití komplexního operačního systému a DSP umožňuje podpořit přesné zpracování dat
128 MB DDR2 RAM a 128 MB NAND flash Velké integrované paměti vývojářům umožňují spouštět na otevřené platformě více aplikací
Dostupný SATA kontrolér podporuje SATA I a II rozhraní, stejně jako dostupný MMC/SD slot Vývojářům umožňuje připojit vysokokapacitní diskové úložiště dat, nebo jiné paměťové médium
JTAG rozhraní Poskytuje rychlé ladění a čtení/zápis software i data do systému paměti
Dva integrované USB porty, včetně USB On-The-Go (OTG) S možností napájení přímo z PC nebo notebooku, rovněž vývojáři mohou snadno použít libovolná plug-and-play USB zařízení
Stereofonní audio vstup/výstup a video (VGA) vstup/výstup Usnadňuje bezproblémový vývoj audio a video aplikací
Obsahuje sériové rozhraní a další rozšiřující porty (SPI, UPP, PRU, VPIF, GPIO, UART, I2C, LCDC, eCAP and eHRPWM) Umožňuje komunikaci s celou řadou prvků a přizpůsobení pro proprietární rozhraní


Obr. 4: Dostupná rozhraní na desce HawkBoard

HawkBoard.org online seminář s cílem rozvoje inovací:
S cílem podpořit dále rozvoj nových open-source aplikací, připravují HawkBoard.org a Element14 sérii online seminářů. Pod názvem "webinars Hawk Tawks" jsou připraveny semináře, zaměřené na představení široké řady produktů HawkBoard a jejich možnosti uplatnění v konečných aplikacích. Semináře proběhnou ve dnech 20. července, 22. července a 3. srpna. Více informací a možnosti přihlášení naleznete na adrese www.HawkBoard.org/hawktawks.

Pro další informace, týkajících se HawkBoard vývoje a inovací, nebo možnosti podílet se na on-line aktivitách, navštivte www.HawkBoard.org. Portál, zaměřený na open-source komunitu, který poskytuje velké množství informací o HawkBoard produktech, jejich využití a samozřejmě i podpoře nových projektů.

Více o samotné architektuře v následujícím klipu AM1808 OMAP L 138 based Hawkboard - Open Platform demonstration from Innovate software solution:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Open-source produkty HawkBoard jsou nyní dostupné prostřednictvím celosvětové sítě společnosti Farnell website a to v ceně kolem 100 USD. Innovate Software Solutions Pvt. Ltd. je přední světový výrobce špičkových technických řešení, jako je vývojová platforma HawkBoard.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce Přehled distributorů Innovate Software Solutions Pvt. Ltd.
hawkboard Google Group Hawktawks on element14 Article on Linuxfordevices.com Article on Windowsfordevices.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...

host
7. Dne 16. 07. 2010 v 15:02 zaslal host
Bez titulku
Já moc zastánce podobných věcí nejsem. Podlě mě je lepší nastudovat si dokumentaci obvodů a hned navrhnout prototyp, na kterém se může vše ladit mnohem pohodlněji. Ale asi je to věc názoru.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007