. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Arria II FPGA s 6,375 Gbit/s transceivery
16. července 2010 - 8:21 | Pandatron | Arria II FPGA s 6,375 Gbit/s transceivery | Komentářů: 1  

Arria II FPGA s 6,375 Gbit/s transceivery

Altera Corporation rozšiřuje řadu výkonných konfigurovatelných hradlových polí o dva zástupce Arria® II GX - GZ FPGA, nabízející až 6,375 Gbit/s transceivery a podporu DDR3 pamětí.

Společnost Altera Corporation počátkem tohoto týdne oznámila rozšíření rodiny FPGA obvodů o dva nové zástupce. Obvody Arria® II GX a Arria® II GZ FPGA integrují 6,375 Gbps transceivery a až 1,25 Gbps I/O piny s podporou úrovní LVDS. Obvody jsou vyrobeny s použitím 40 nm technologie a poskytují nejnižší spotřebu 6 Gb/s transceiverů na trhu. Dle informací výrobce by se mělo jednat až o 50 procentní snížení statického příkonu, v porovnání s konkurenčními obvody.

Tabulka základních technických vlastností:


Tab. 1: Základní vlastnosti obvodů Arria, Arria II GX a Arria II GZ

Mnoho aplikací, dnes běžně provozovaných na obvodech FPGA, je postupně převáděno do variant s rychlejšími transceivery. Jejich cílem je totiž v první řadě podpora moderních komunikačních rozhraní, jako jsou sběrnice PCI Express® (PCIe®) Gen2, SATA III, CPRI-6G, Interlaken či RXAUI. Kromě toho se návrh nových obvodů stává stále náročnější na splnění pevně daných omezení, týkajících se spotřeby energie. Nové obvody řady Arria II GX a GZ tak konstruktérům umožňují vyřešit hned oba tyto požadavky zároveň.


Obr. 1: Typical Automated Test Equipment Test Station

Obvody Arria II GX FPGA integrují až šestnáct 6,375 Gbps transceiverů i rychlejší základní I/O, než předchozí generace Arria II FPGA obvodů, což je přímo ideální pro širokou škálu aplikací z různých oblastí, jako jsou bezdrátové, drátové, testovací, lékařské, skladovací a další oblasti uplatnění.


Tab. 2: Dostupné komunikační protokoly u ovbodů Arria II GX

Naproti tomu s obvody Arria II GZ mohou zákazníci dosáhnout i účinného snížení příkonu aplikace a to napříč snad všemi aplikacemi, vyžadujícími vyšší šířku komunikačního pásma. Arria II GZ FPGA integruje až čtyřiadvacet 6,375 Gbps transceiverů, DDR3 rozhraní do 400 MHz a 726 I/O. Kromě toho byla u těchto obvodů zvýšena i pracovní kapacita, aby umožnila implementaci PCIe Gen2 IP. Jde především o 30 procent více multiplikátorů a o 25 procent více uživatelské logiky, než je dostupné u rodiny Arria II GX.

S dostupností referenčních knihoven komunikačních protokolů, je nový Arria II GX vývojový kit, snadno dostupným základem, s jehož pomocí mohou návrháři čelit obtížím vysokorychlostní sériové komunikace. Samozřejmě s využitím obvodů Arria II GX nebo GZ FPGA. Výhodou je rovněž až 350K logických bloků a až 16,4 Mb paměti.


Obr. 2: Arria II GX FPGA Development Board

Dostupnost a cena:
Obvody Arria II GX FPGA jsou dostupné již nyní a jsou podporovány systémem Quartus® II design software version 10.0. Obvody Arria II GZ budou zákazníkům dostupné od čtvrtého čtvrtletí 2010 a podporovány budou systémem Quartus II od verze 10.1. Pro získání více informací o obvodech případně získání cenové nabídky, kontaktujte prosím obchodní zástupce společnosti Altera.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Altera Ships Lowest Power FPGAs with 6.375-Gbps Transceivers

Arria II FPGAs: Cost-Optimized, Lowest Power 6G Transceiver FPGAs
Introducing Arria GX Devices—No-Risk, Low-Cost FPGAs with Transceivers
Arria II GX FPGA Development Kit, 6G Edition
Memory Solutions Center: DDR3 SDRAM
Transceiver PortfolioGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 22. 09. 2010 v 14:04 zaslal host
Dostupnost?
Škoda že praxe je taková, že ty obvody jsou nedostupné ani po zahájení výroby.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007