. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Trh bezdrátového nabíjení prudce roste
21. července 2010 - 10:00 | Pandatron | Trh bezdrátového nabíjení prudce roste | Komentářů: 17  

Trh bezdrátového nabíjení prudce roste

Podle výzkumu, uveřejněného společností iSuppli, bude v roce 2014 dostupných až 235 milionů elektronických zařízení s podporou bezdrátového nabíjení. To znamená až 65-násobný růst v porovnání se současným rokem, kdy je očekáván prodej zhruba 3,6 milionů kusů.

Podle předpokladů společnosti iSuppli, bude již příští rok trh zaplaven celou řadou zařízení, podporujících bezdrátové nabíjení. Cílem funkce je samozřejmě ulehčit uživatelům práci a starosti s hromadou kabelů, potřebných pro dobíjení mobilních telefonů, notebooků, mobilních počítačů, digitálních fotoaparátů a dalších zařízení.

Na následujícím obrázku je uveden graf, odrážející prognózu dynamického vývoje bezdrátových dobíjecích zařízení.


Obr. 1: Počet prodaných zařízení s podporou bezdrátového nabíjení

"Navzdory skutečnosti, že řada závažných problémů stále brání masovému rozšíření bezdrátových nabíječek, jejich objem již začíná pozvolna stoupat a bude se tak dít i nadále," řekl senior analytik pro výzkum bezdrátových systémů společnosti iSuppli - Tina Teng.

Mezi nejzávažnějšími problémy, uvedl Teng integraci bezdrátového nabíjení z pohledu optimálního návrhu desek s plošnými spoji. Za účelem snížení nákladů, spojených se zavedením bezdrátového nabíjení, stojí v současné době vysoké úsilí.

Již ze současného trendu vývoje se však dá snadno předpovědět, že během příštích pěti let si funkce bezdrátového dobíjení najde své místo v celé řadě aplikací. Především tedy mobilních telefonů a multimediálních přehrávačů.

Podle iSuppli jsou v současné době nejběžnější celkem čtyři technologie bezdrátového nabíjení, přičemž tou nejčastěji využívanou je magneto-induktivní přenos. Na základě principu magnetické indukce, je energie generována v podobě magnetického pole a přijímána cívkou, napájející specializovaný nabíjecí obvod. Tato technologie si už našla širokou podporu jak u producentů polovodičových součástek, tak i výrobců samotných zařízení a příslušenství, stejně jako u komerčních producentů.


Obr. 2: Nabídka společnosti Powermat Inc.

Podle informací iSuppli, má dnes největší úspěch metoda magneto-indukční technologie, patentované v roce 2009 firmou Powermat Inc. V současné době tato společnost vlastní 62 procent podílu na trhu bezdrátových nabíječek.

Součástí prognózy společnosti iSuppli je i vývoj sekundárního, konkurenčního trhu s bezdrátovým nabíjením. Jeho objem by měl meziročně dosahovat růstu průměrně 133,4 procent.

Odkazy & Download:
Domovská stránka iSuppli
Domovská stránka PowermatGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (17):

Zobrazit starší 30 dnů (17)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007