. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Actel představuje kosmický FIR filtr
22. července 2010 - 9:27 | Pandatron | Actel představuje kosmický FIR filtr   verze pro tisk

Actel představuje kosmický FIR filtr

Společnost Actel Corporation oznámila dostupnost CoreFIR v4.0, nabízející rozšířenou radiační odolnost, využívající násobných matematických bloků, implementovaných v nedávno představených obvodech RTAX-DSP FPGA.

Obvody RTAX-DSP FPGA integrují radiačně odolné, matematické bloky, určené pro aplikace pracující ve vesmíru. Obvody jsou součástí průmyslového standardu RTAX-S FPGA architektury. CoreFIR v4.0 využívá tyto integrované zdroje k implementaci velmi výkonných filtrů s konečnou impulzní odezvou (FIR - Finite Impulse Response filter). Ty přitom bývají základním stavebním kamenem v běžných DSP systémech.


Obr. 1: Přehled obvodů řady RTAX-S FPGA

Na rozdíl od běžně užívané, vysoce výkonné DSP technologie, známé ze standardních SRAM FPGA obvodů, je nové Actel řešení, založené na RTAX-DSP, radiačně plně odolné. Navíc ani nevyžaduje složité několikačipové implementace, používané ke zmírnění účinků záření při provozu ve vesmíru. Tím se snižuje nejen spotřeba energie a s ní související tepelné zatížení, ale i složitost celého systému, přičemž zároveň dochází ke zvyšování celkové spolehlivosti, obvykle autonomně pracujícího systému.

Návrháři tak mohou nyní úspěšně využít kombinace CoreFIR v4.0 a RTAX-DSP - radiačně odolného FPGA, pro snadnou realizaci DSP funkcí, při současném dodržení vysokých nároků na zařízení pracujících ve vesmíru.


Obr. 2: Mathblock v obvodech RTAX-S FPGA

Více informací na: http://www.actel.com/products/solutions/milaero/default.aspxGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007