. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vývojový modul Microstick
27. července 2010 - 8:26 | Pandatron | Vývojový modul Microstick | Komentářů: 0  

Vývojový modul Microstick

Nový vývojový modul společnosti Microchip tvoří levný a snadno použitelný nástroj pro 16-bit mikrokontroléry a dsc. Microstick pro spojení s obvody řady dsPIC33F nebo PIC24H je dostupný v ceně nepřesahující 20 EUR.

Microchip Technology Inc., přední světový producent mikrokontrolérů, analogových a Flash-IP řešení, v závěru minulého týdne představil nový vývojový modul. Pod názvem Microstick je dostupný levný a maximálně jednoduchý modul, umožňující spojení s obvody řady dsPIC33F a PIC24H.


Obr. 1: Modul Microstick společnosti Microchip Technology

Základní vlastnosti:

  • Cena pod 25 USD na Microchip Direct
  • Integrovaný USB programátor / debugger - žádný externí není potřeba
  • Napájení z USB portu zajišťuje snadné použití. Není potřeba žádný externí napájecí zdroj.
  • Osazená patice podporuje obvody řady dsPIC/PIC24
  • Standardní pinový header umožňuje přímé propojení s prototypovou deskou
  • Snadný přístup ke všem zařízením a signálům
  • Malé rozměry pro vysokou mobilitu - 20 x 76 mm
  • Integrovaná Debug LED, Utility LED a spínač Reset
  • Volně dostupné ukázkové kódy

Microstick firmy Microchip Technology je vývojový modul, určený pro práci s obvody řady dsPIC33F a PIC24H. Cílem je poskytnout kompletní a levné řešení pro návrh aplikací s 16-bit mikrokontroléry PIC24H a dsPIC33F DSC (Digital Signal Controller), vše v kompaktním provedení s rozměry jen 20 x 76 mm.


Obr. 2: Schéma zapojení modulu Microstick

V ceně necelých 20 EUR (cca. 500 Kč), nabízí Microstick integrovaný USB programátor a debugger, zkracující čas strávený na projektu. Pro maximální flexibilitu, modul umožňuje jak samostatné použití, tak i použití ve spojení s prototypovým produktem.


Tab. 1: Základní vlastnosti dsPIC33FJ64MC802 DSC
 
Tab. 2: Základní vlastnosti PIC24HJ64GP502

Mnoho inženýrů, pedagogů, studentů a fandů potřebuje levné a snadno dostupné řešení pro práci a ladění kódu na 16-bit mikrokontrolérech a obvodech DSC. Modul Microstick je běžně dodáván s obvodem PIC24HJ64GP502, což je nejvýkonnější průmyslový 16-bit MCU firmy Microchip, a dále pak obvodem dsPIC33FJ64MC802 DSC, vhodným způsobem kombinujícím DSP a MCU prvky do jediného systému.


Obr. 3: Vnitřní blokové schéma obvodu dsPIC33FJ64MC802 DSC

Softwarová podpora obsahuje zdarma dostupný MPLAB® Integrated Development Environment (IDE) a celou řadu připravených knihoven, které spolupracují se všemi 8/16/32-bit PIC mikrokontroléry a DSC obvody Microchip. Navíc jsou obvody řady dsPIC33F DSC podporovány volnou demoverzí aplikace Microchip Device Blocksets pro systémy MATLAB a Simulink environment. Tato kombinace levného vývojového nástroje a volně dostupného software, poskytuje výborný základ pro experimentování a vývoj systému inteligentních senzorů a dalších embedded aplikací.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Modul Microstick pro dsPIC33F a PIC24H je již nyní dostupný v ceně 19,99 EUR za kus a to pod skladovým označením DM330013. Součástí sady jsou i obvody dsPIC33FJ64MC802 DSC a PIC24HJ64GP502.
Pedagogové mají navíc nárok na 25% slevu. Pro více informací kontaktujte jakékoliv obchodní zastoupení společnosti Microchip, nebo využijte celosvětovou síť autorizovaných distributorů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
Přehled distributorů

New Microchip Development Board Makes It Easy and Cost Effective to Design With 16-bit Microcontrollers and DSCs
Microstick for dsPIC33F and PIC24H Development Board
microchipDIRECT - DM330013 - Microstick for dsPIC33F and PIC24HGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007