. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První 800 kV DC vedení v Číně nyní v plném provozu

První 800 kV DC vedení v Číně nyní v plném provozu

Společnost Siemens a energetická firma China Southern Power Grid uvedly do provozu druhý stožár rekordního systému HVDC, který zvládá přenos obrovských objemů čisté vodní energie do provincie Kuang-tung.

Společnost Siemens a energetická firma China Southern Power Grid uvedly do provozu druhý stožár rekordního systému HVDC, který zvládá přenos obrovských objemů čisté vodní energie do provincie Kuang-tung. Přenosová kapacita se nyní zdvojnásobila na 5000 megawattů (MW). Jeden stožár funguje na plus 800 kilovoltech (kV) a druhý na mínus 800 kV, a tak rozdíl v napětí stožárů dosahuje světového rekordu 1600 kV stejnosměrného proudu. V prosinci 2009 dosáhlo vedení také světového rekordu při vůbec prvním provozu napětí 800 kV stejnosměrného proudu. Od tohoto data funguje stožár 1 o jmenovitém výkonu 2500 MW bez jakýchkoli přerušení.

„Toto byl ambiciózní projekt, jenž zahrnoval i revoluční vývoj produktů a nakonec jsme jej zvládli dokonce před plánovaným datem dokončení. Díky systémům stejnosměrného proudu fungujícím na úrovni velmi vysokého napětí máme nyní v portfoliu přenosovou technologii budoucnosti. Tato technologie je ideální pro přenos čisté obnovitelné energie k zákazníkům na vzdálenosti přesahující tisíce kilometrů – a to téměř s nulovými ztrátami,“ sdělil Udo Niehage, výkonný ředitel divize Power Transmission sektoru Energy společnosti Siemens.

5000 MW ekologické energie bez emisí CO2, vyráběné několika vodními elektrárnami ve vzdálené provincii Jün-nan, která se vyznačuje vysokým úhrnem srážek, bude přenášeno s minimálními ztrátami do velkoměst Kantonu a Šen-čenu, rychle rostoucích průmyslových oblastí v deltě Perlové řeky v provincii Kuang-tung. Tak dojde ke snížení emisí CO2 o 30 megatun ročně v porovnání s elektrárnami spalujícími fosilní paliva, jež jsou součástí rozvodné sítě v provincii Kuang-tung.

Systém UHVDC mezi provinciemi Jün-nan a Kung-tung pokrývá přenosovou vzdálenost téměř 1500 kilometrů. Nové, velmi vysoké napětí na úrovni 800 kV nabízí globálním přenosovým operátorům ekonomický hromadný přenos energie s nízkými ztrátami na delší vzdálenosti. Díky technologii UHVDC jsou nyní možné vzdálenosti až 3000 kilometrů a víc: při přenosové kapacitě 5000 MW se ztráty pohybují kolem dvou procent na 1000 kilometrů a dosahují méně než 1,5 % pro obě transformátorové stanice na vysílacím a přijímacím konci přenosového vedení.

Společně se svými čínskými partnery navrhla společnost Siemens celý systém HVDC pro projekt Jün-nan-Kung-tung, vyvinula a dodala klíčové komponenty této revoluční technologie, mezi něž patřily měnírenské transformátory 800 kV a 600 kV, filtry pro stejnosměrný proud a všechny 800 kV komponenty pro stejnosměrný proud.

Energeticky účinné systémy HVDC pro vysoce spolehlivý a nízkoztrátový přenos velkých objemů energie na dlouhé vzdálenosti jsou součástí environmentálního portfolia Siemens. V obchodním roce 2009 dosáhly tržby z tohoto portfolia zhruba 23 miliard eur, což ze společnosti Siemens činí největšího dodavatele ekologických technologií na světě. Ve stejném období produkty a řešení společnosti umožnily jejím zákazníkům snížit emise CO2 o 210 milionů tun a to je množství odpovídající ročním emisím CO2 New Yorku, Tokia, Londýna a Berlína dohromady. Cílem je snížit roční emise CO2 v roce 2011 nejméně o 300 milionů tun – objem CO2 v současnosti produkovaný šesti velkoměsty – New Yorkem, Tokiem, Londýnem, Singapurem, Hong Kongem a Římem.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
První 800 kV vedení stejnosměrného proudu velmi vysokého napětí v Číně nyní v plném provozuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
BC-NBK AUREL
Přijímač AM 433.92MHz, BW=1,2MHz, -97dBm,+5V/3mA
od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007