. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
V Roztokách u Prahy vzniká vědeckotechnický park za půl miliardy

V Roztokách u Prahy vzniká vědeckotechnický park za půl miliardy

Jiří Dienstbier a další hosté položili základní kámen vědeckotechnického parku pro až 150 vědců. Park je umístěn v Roztokách u Prahy a práci by měl nabídnout až 150 špičkovým odborníkům.

Vědeckotechnický park s podnikatelským inkubátorem a centrem pro transfer technologií roste v Roztokách u Prahy. Do projektu v hodnotě téměř půl miliardy korun by se měly první firmy přistěhovat už v září 2011. Nové středisko výzkumu a vývoje nabídne své služby nadějným i zavedeným firmám především z oblasti automobilového průmyslu, ale také výzkumníkům a vývojářům ze strojní fakulty ČVUT. Poklepáním na základní kámen stavbu symbolicky odstartovali senátor Jiří Dienstbier a další hosté. Práci v parku by mělo najít až 150 špičkových odborníků.

„Výstavbu energeticky úsporné budovy a její vybavení nejmodernějšími technologiemi podpoří Operační program Podnikání a inovace, a to částkou v hodnotě 142 milionů korun,“ upozorňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. „Projekt Vědeckotechnického parku Roztoky je skvělým příkladem toho, jakým směrem by se měla ubírat příprava moderních podnikatelských projektů. Právě kombinace snižování provozních nákladů, kterou investor zajistil díky projektu energeticky šetrné budovy, a spolupráce s akademiky, jež přinese do komerční sféry další inovativní nápady, jsou tou nejlepší investicí, kterou mohl Vědeckotechnický park do svého startu získat.“

„Hlavním úkolem právě vznikajícího vědeckotechnického parku bude poskytnout partnerům unikátní prostředí pro rozvoj jejich inovačních aktivit a poskytování kapacit pro účely aplikovaného výzkumu a vývoje,“ říká Hugo Jandl, hlavní manažer projektu. „Především jsme navázali spolupráci s Výzkumným centrem spalovacích motorů a automobilů Josefa Božka při Fakultě strojní ČVUT v Praze, které je hlavním partnerem projektu.“

Vědeckotechnický park Roztoky se zaměří především na firmy a výzkumníky z oblasti automobilového průmyslu. Ve spolupráci s ČVUT a podnikatelským sektorem se chce zabývat výzkumem a vývojem spalovacích motorů pro automobily a motorů s alternativními pohony nebo třeba konstrukcí vozidlových převodovek. Vědeckotechnický park má celkovou užitnou plochu 4 200 m2.

Základní kámen VTP Roztoky byl položen za účasti senátora Jiřího Dienstbiera, náměstka středočeského hejtmana Marcela Chládka, rektora ČVUT Václava Havlíčka a dalších významných osobností. Investorem projektu je společnost VTP Roztoky a.s., člen skupiny Trigema. Hlavním partnerem je Fakulta strojní ČVUT v Praze.

„Zakladatel a iniciátor vzniku Vědeckotechnického parku Roztoky, společnost Trigema a.s., se dlouhodobě zaměřuje na složitější projekty, kde může uplatnit své zkušenosti a znalosti“, řekl její generální ředitel Marcel Soural. Společnost například stojí za vybudováním Kongresového centra Academic v Roztokách či Sportrelax centra na Monínci.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
V Roztokách u Prahy vzniká vědeckotechnický park za půl miliardy
Čínští výzkumníci se zajímají o české strojírenství nebo nanotechnologieGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007