. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Samsung a Toshiba se dohodly na DDR NAND standardu
24. srpna 2010 - 8:30 | Pandatron | Samsung a Toshiba se dohodly na DDR NAND standardu | Komentářů: 0  

Samsung a Toshiba se dohodly na DDR NAND standardu

Společnosti Samsung a Toshiba se dohodly na společném standardu NAND Flash pamětí druhé generace, vybavené rozhraním rodiny DDR s přenosovou rychlostí až 400 Mbit/s.

Společnosti Samsung a Toshiba oznámily dohodu na společném vývoji DDR (Double Data Rate) NAND flash paměti druhé generace s 400 Mbit/s rozhraním. Kdy budou dostupné vzorky a kompletní specifikace, nebo jaké budou k dispozici kapacity, není zatím známo. Předpokládanou cílovou oblastí pro DDR 2.0 NAND paměti jsou mobilní telefony a spotřební elektronika.

Současné architektury implementují převod DDR 1.0 rozhraní na standardní single data rate architekturu pamětí NAND. Výsledný NAND čip má implementované pouze klasické rozhraní s rychlostí 133 Mbit za sekundu. Společnosti Samsung a Toshiba se tak dohodly na záměru vývoje 400 Mbit/s rozhraní DDR 2.0, které poskytne až 40 Mbit/s nárůst přenosové rychlosti u SDR NAND, široce žádané již dnes. Součástí jednání je konfrontace se standardy sdružení JEDEC Solid State Technology Association, které proběhly minulý měsíc.

"Výchozím bodem pro tuto dohodu bylo zavedení vysokorychlostní 30 nm třídy NAND Flash, z konce minulého roku. To zapůsobilo jako startovací bod pro zavedení nové vysokorychlostní DDR technologie," uvedl ve svém prohlášení Dong-Soo Jun, výkonný viceprezident pro marketing v divizi pamětí společnosti Samsung Electronics Co. Ltd. (Soul, Jižní Korea). "Rychlý vývoj čtvrté generace (4G) Smartphonů, tablet PC a polovodičových pevných disků dá předpokládat, že již brzy vznikne vysoká poptávka po výkonném NAND řešení."

"Výhodou DDR architektury je skutečnost, že poskytuje mnohem rychlejší rozhraní než konvenční NAND. Především jde o plně asynchronní design se zabezpečeným vysokorychlostním přenosem. Přesně taková řešení jsou již nyní vyžadována například do polovodičových pevných disků včetně Enterprise Storage, mobilních telefonů, multimediálních terminálů a samozřejmě i spotřebního zboží," řekl Masaki Momodomi, výkonný technický ředitel oblasti pamětí společnosti Toshiba.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Toshiba America
Domovská stránka Samsung
Samsung and Toshiba to Support New Standardized NAND Specification for High-performance ApplicationsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007