. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ARM7 s podporou virtualizace a 40-bit adresování
25. srpna 2010 - 8:00 | Pandatron | ARM7 s podporou virtualizace a 40-bit adresování | Komentářů: 3  

ARM7 s podporou virtualizace a 40-bit adresování

Sdružení ARM oznámilo rozšíření podpory jádra ARMv7a o možnost virtualizace a 40-bitového adresování. Cílem je lepší podpora moderních fotoaparátů, serverů a obecně multimediálních aplikací.

Absence 64-bitového adresování u architektury ARM je jednou z hlavních překážek nasazení těchto obvodů například v oblasti serverů. Podpora 40-bitového adresování, které v těchto dnech představilo sdružení ARM (ARM Holdings), má za cíl alespoň částečně zmírnit dopady malého adresního rozsahu. Nový tzv. Large Physical Address Extension překládá 32-bitové fyzické adresy na 40-bitovou virtuální adresu, rozšiřující současné 4 GB omezení při zachování nízkých nároků na plochu vlastního jádra.

Současný adresovatelný limit je problémem zejména pro digitální fotoaparáty. Jak v tiskové zprávě uvedl David Brash, ARM architecture program manager, který zároveň novinku představil na konferenci Hot Chips. Vlastní program v serverových zařízeních však i nadále zůstává zaměřen především na 32-bitovou implementaci.


Obr. 1: Produktové skupiny ARM

Virtualizace rozšíření vytvoří i nové úrovně oprávnění pro hypervisory. Tím je podporován dvouúrovňový překlad adres, implementovaný pro operační systémy. Vlastní virtualizace se však neprovádí v rámci bezpečnostního rozšíření TrustZone. To je jednak z důvodu snahy v udržení bezpečného kódu na malé velikosti a jednat v rozšíření práce systému v tandemu s TrustZone.

Jak řekl Brash, kupříkladu televizory s přístupem k internetu by mohly využívat virtualizaci k izolaci a práci s online vysíláním. Jiné příklady využití poté zahrnují podporu ovladačů zařízení v hostitelském operačním systému.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Physical IP for SoC ImplementationGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - převodník USB-RS232, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB/RS232 Full pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 240 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007