. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
SATA opakovač s nejnižší spotřebou na trhu
26. srpna 2010 - 8:30 | Pandatron | SATA opakovač s nejnižší spotřebou na trhu | Komentářů: 0  

SATA opakovač s nejnižší spotřebou na trhu

Dvoukanálový SATA opakovač a signální kondicionér společnosti Texas Instruments podporuje nižší příkon, jednodušší návrh a ve výsledku pak možnost použití delších datových kabelů.

Texas Instruments Incorporated včera představil dvoukanálový Serial-ATA (SATA) opakovač a signální kondicionér, určený pro posílení a rekonstrukci signálu. Obvod nabízí nejnižší aktivní spotřebu na trhu a automatický režim sníženého příkonu (ALP), přičemž tyto 6-Gbps opakovače jsou již nyní k dispozici.


Obr. 1: Cíl obvodů SN75LVCP601

Obvody s označením SN75LVCP601 mají definován maximální aktivní energetický příkon v hodnotě 290 mW. To je zhruba o 50 procent méně než nejbližší konkurenční produkty, čímž se prodlužuje kritická životnost napájecí baterie v přenosných elektronických zařízeních, jako jsou kupříkladu notebooky.


Obr. 2: Blokový diagram obvodu SN75LVCP601

Klíčové vlastnosti a výhody SN75LVCP601:

  • Obvod upraví a posílí vysokorychlostní signály, které dopraví na delší vzdálenosti, což umožňuje optimální výkon pro disky SATA jakékoli rychlosti (1,5G / 3,0G / 6,0G) bez změny vlastního kanálu.
  • Volitelný ekvalizér a integrovaná produkce squelch poskytuje optimalizovaný výkon pro nastavení systému a optimální provoz na nejnižší příkon.
  • ALP režim vyžaduje pouze 10 mA (max.), čímž pomáhá prodlužovat životnost napájecí baterie. Jde přitom o kritickou hodnotu především v přenosných aplikacích, pokud u těchto není k portům eSATA připojeno žádné zařízení.
  • Představené obvody doplňují široké portfolio sběrnicových produktů společnosti TI, zahrnující širokou škálu technologií, včetně SATA, SuperSpeed USB, PCI Express a DisplayPort.


Obr. 3: Možné aplikace obvodu

Dostupnost a cena:
Obvody SN75LVCP601 jsou již nyní k dispozici a to v provedení QFN-20. Navržená koncová prodejní cena je 2 USD za kus při odběru 1 000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Informace o obvodech SN75LVCP601
Datasheet SN75LVCP601 - SATA 6G Redriver
TI eStore
TI E2E CommunityGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007