. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Čínští výzkumníci se zajímají o české strojírenství nebo nanotechnologie

Čínští výzkumníci se zajímají o české strojírenství nebo nanotechnologie

Delegace výzkumníků a vysokých úředníků z provincie Kuang-tung, nejbohatší oblasti Číny, si přišla do CzechInvestu poslechnout základní informace o českém strojírenství, nanotechnologiích a textilním inženýrství.

Sedmičlenná delegace složená převážně z výzkumníků a vysokých státních úředníků z provincie Kuang-tung, nejbohatší oblasti Číny, si právě dnes přišla do CzechInvestu pro základní informace o českých firmách a českém výzkumu v oblasti pokročilého strojírenství, nanotechnologií a textilního inženýrství. Po ranním úvodu v CzechInvestu delegaci česká odpolední návštěva Technické univerzity Liberec a společnosti Elmarco. Zítra je na programu prohlídka Jihomoravského inovačního centra a také setkání na Krajském úřadě Jihomoravského kraje.

„Čína byla vloni podle OSN šestým největším zdrojem přímých zahraničních investic a její firmy byly dokonce čtvrté nejaktivnější v oblasti fúzí a akvizic. CzechInvest zatím pomáhal pěti čínským projektům usadit se v České republice. Do budoucnosti ale budou z čínského pohledu určitě zajímavější právě různé formy spolupráce českých a čínských podniků, výzkumných institucí nebo univerzit, spíše než nové investice na zelené louce,“ předpovídá Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest. Podle ní má CzechInvest už na podzim v plánu uspořádat v Číně Česko-čínské Technologické dny.

„V České republice hledáme možné partnery pro uvažované nové projekty. Především tedy v oblasti strojírenství a pokročilých textilních materiálů, protože to jsou obory, ve kterých Češi patří k absolutní světové špičce. Proto chceme navštívit hlavně Technickou univerzitu Liberec s jejím světoznámým výzkumem v oblasti výroby a použití nanovláken a dalších netkaných textilií. Chceme také odstartovat spolupráci s některými českými klastry,“ říká Ye Jingtu, zástupce generálního ředitele ministerstva vědy a technologií provincie Kuang-tung a vedoucí delegace.

Návštěva sedmičlenné čínské delegace odstartovala už v pondělí. Mezi jejími členy jsou Ye Jingtu, zástupce generálního ředitele ministerstva vědy a technologií provincie Kuang-tung, Zhou Haitao, divizní ředitel ministerstva, Zhan Junqing, zástupce divizního ředitele ministerstva financí provincie Kuang-tung, Xie Shuiming, výkonný ředitel Společenství materiálového výzkumu provincie Kuang-tung, Chen Xinglong, vicepresident Šen-čenského výzkumného institutu neželezných kovů, Yan Guorong divizní ředitel Institutu a Ming Dong, projektová manažerka ministerstva vědy a technologií provincie Kuang-tung.

Více o provincii Kuang-tung:
Provincie Kuang-tung na jihovýchodě Činy je ekonomicky nejsilnější oblastí země. Hrubý domácí produkt provinci dosáhl v roce 2009 579 miliard dolarů, což je zhruba dvojnásobek HDP České republiky. Provincie má 79 milionů stálých obyvatel, dalších 31 milionů lidí v ní roce 2009 žilo alespoň půl roku. Hlavní město Kanton a další sídlo Šen-Čen patří mezi nejvýznamnější ekonomická centra Číny. Do provincie Kuang-tung se v posledních letech intenzivně soustřeďuje i špičkový čínský výzkum a vývoj.

Odkazy & Download:
Domovská stránka agentury CzechInvest
CzechAcceleratorGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007