. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kapacitní snímače bez potřeby programování
1. září 2010 - 8:30 | Pandatron | Kapacitní snímače bez potřeby programování | Komentářů: 0  

Kapacitní snímače bez potřeby programování

Cypress Semiconductor představuje řadu hardwarově konfigurovatelných dotykových snímačů s automatickou kalibrací připojeného senzoru.

Společnost Cypress Semiconductor uvádí na trh novou řadu kapacitních dotykových snímačů, které mají za cíl usnadnit návrhářům eliminaci mechanických prvků. Z toho důvodu jsou konfigurovány pouze hardwarově a nevyžadují tak psaní dalšího programového kódu. Obvody řady CapSense Express navíc využívají revoluční technologii Cypress SmartSense s automatickou kalibrací, která eliminuje požadavky na ladění a kalibraci systému.

Základní technické parametry:

  • Až 4 CapSense snímače s přímým řízením LED
  • Napájecí napětí v rozmezí 1,71 až 5,5 V
  • Aktivní spotřeba 15 uA na snímač
  • Spotřeba v režimu spánku nepřekračuje hodnotu 100 nA
  • Patentovaná CSD technologie pro bezpečný provoz a eliminaci nežádoucího vyzařování
  • Silná vlastní odolnost proti okolnímu rušení od VF obvodů, LCD řadičů a AC napájecích zdrojů
  • Malé provedení pouzdra QFN-16 (3 x 3 x 0,6 mm)

Obvod řady CapSense společnosti Cypress Semiconductor poskytují moderní ovládací prvek do elektronických systémů. Díky použití patentované technologie Cypress SmartSense a čistě hardwarové konfiguraci, umožňují snadné nasazení jak v nových, tak i stávajících systémech bez potřeby dalšího zdrojového kódu.


Obr. 1: Základní schéma zapojení obvodu CY8CMBR2044

Obvody CY8CMBR2044 CapSense Express jsou určeny pro provozní napětí v rozsahu 1,7 až 5,5 V při velice nízké vlastní spotřebě, uváděné v hodnotě 15 uA na tlačítko. Resp. pouhých 100 nA celkového proudu v režimu spánku. Díky propracované technologii zaručuje výrobce spolehlivý provoz i v nejnáročnějších podmínkách, podložený použitím patentovaného CSD (CapSense Sigma Delta) senzoru stisku. Navíc ve spojení s technologií automatické kalibrace - SmartSense auto-tuning, umožňují obvody dynamickou optimalizaci základní a prahové hodnoty, stejně jako nastavení optimální kapacity senzoru po zapnutí i pravidelně v průběhu provozu zařízení. Tím je zajištěn optimální provoz i při změně okolních podmínek.


Obr. 2: Ukázka vyhodnocení stisku

Obvody CapSense jsou určeny pro použití v široké škále aplikací, vyžadujících uživatelský vstup. Především pak v ovládacích panelech zařízení, vstupních terminálech i přenosných multimediálních a komunikačních zařízení.


Obr. 3: Dostupná je rovněž i demonstrační deska

Dostupnost a cena:
Obvody CY8CMBR2044 společnosti Cypress Semiconductor jsou již nyní dostupné a to v provedení QFN-16 s rozměry jen 3 x 3 x 0,6 mm. Podle neoficiálních informací by cena obvodů neměla překročit hodnotu 1 USD / ks. Pro více informací, získání vzorků a stanovení individuální ceny, kontaktujte společnost Cypress Semiconductor nebo síť obchodních zastoupení.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

CY8CMBR2044 Overview
Datasheet obvodu CY8CMBR2044
New Cypress CapSense® Express™ Controller is World's Easiest-to-Implement Capacitive Touch Sensing SolutionGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007