. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Freescale tvoří společné laboratoře s čínskou automobilkou

Freescale tvoří společné laboratoře s čínskou automobilkou

Inženýři z Foton Motor Co. Ltd. a Freescale Semiconductor Inc. budou společně pracovat na nové Foton/Freescale Automotive Joint Lab v čínském městě Beijing.

Cílem této spolupráce bude vývoj a současné ověření úspěšné integrace mikrokontrolérů a senzorové techniky do automobilových řídicích systémů pro pohonné bloky, podvozek, bezpečnostní a „zelenené“ aplikace automobilového průmyslu.

Foton Motor tvrdí, že je největším výrobcem užitkových vozidel v Číně. Dokládá to údaji o produkci 600 000 užitkových vozidel v roce 2009, což ze společnosti dělá čtvrtého největšího světového výrobce automobilů vůbec. Po vzoru již zavedené spolupráce společnosti Freescale s řadou amerických a evropských automobilových závodů, byla nyní podepsána dohoda i s čínským producentem - společností Foton Motor. Cílem je společný vývoj mikrokontrolérů a senzorických technologií, které odpovídají specifickým potřebám cílových užitkových automobilů.

Podle informací zástupců společnosti Freescale, je v Číně optimální kombinace rychle se rozvíjejícího trhu, doplněná vládními mandáty pro bezpečnost a úsporu energie. Tyto prvky navíc výborně zapadají do potenciálu místních výrobců automobilů.

Cílem spolupráce je, z pohledu společnosti Freescale, především rozšíření duševního vlastnictví, které bude možné integrovat do stávající sady nástrojů a polovodičových prvků, určených pro automobilový průmysl. Samozřejmě použitelný i v dalších produktech konkurenčních výrobců, nacházejících se po celém světě.

Více informací na: http://media.freescale.com/phoenix.zhtml?c=196520&p=irol-newsArticle&ID=1464557&highlight=GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007