. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dvoujádrové mikrokontroléry pro průmyslovou automatizaci

Dvoujádrové mikrokontroléry pro průmyslovou automatizaci

Renesas Electronics uvádí na trh dva nové dvoujádrové mikrokontroléry, určené pro výpočetně náročné, průmyslové aplikace.

Společnost Renesas Electronics představuje dva dvoujádrové 32bit mikrokontroléry (MCU) s výpočetním výkonem 1024 Dhrystone MIPS při 200 MHz. Nové mikrokontroléry integrují dvě 32bit jádra typu V850E2M, 64 Kbyte RAM pro každé jádro, 2 Mbyte flash paměti a rozšíření 64 Kbyte systémové RAM.

Dále rovněž disponují rozšířenou sadou periferních prvků, jako jsou kupříkladu komunikační rozhraní typu USB, CAN a Ethernet. Stejně tak je k dispozici zvýšený počet kanálů pro konvenční periferní zařízení, jako jsou časovače a základní sériová rozhraní. Kromě základních verzí V850E2M s 1 Mbyte flash paměti je k dispozici i verze s 2 Mbyte, samozřejmě i s podporou uchování uživatelských dat.

Vlastní jádro V850E2M vzniklo jako rozšíření stávajícího jádra V850E2 společnosti Renesas o možnost lepšího paralelního zpracování dat. Výsledkem je výpočetní výkon 2,56 Dhrystone MIPS na MHz a jádro, což je nárůst o hodnotu více než 1,4 ve srovnání s předchozím V850E2. Pro vývojáře přináší dostupnost dvou paralelně běžících jader realizovat systém s využitím výkonu až 1024 Dhrystone MIPS při taktovací frekvenci 200 MHz, navíc však při současném zachování spotřeby energie na hodnotě 0,88 mW na Dhrystone MIPS. Jednojádrové řešení tak spotřebovává o 60 procent méně energie, než dual-core provedení.

Navíc jádro V850E2M rozšiřuje i podporu pro výpočty s plovoucí desetinnou čárkou (FPU). Cílem je usnadnit dosažení vyšší přesnosti výpočtů při menším zatížení systému výpočty s plovoucí desetinnou čárkou. Z toho plyne ideální použití nových obvodů v aplikacích jako jsou především informační systémy, které vyžadují vysokorychlostní zpracování dat nebo komplexní výpočetní algoritmy.


Tab. 1: Přehled dostupných typů a základních vlastností

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

32-Bit All Flash™ Microcontrollers with the World's Highest Performance Among
Key Features of Renesas Electronics' new V850E2M MCUsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 09. 09. 2010 v 14:25 zaslal host
Bez titulku
Pěkné obvody, proč jen ty nároky musí být stále vyšší a vyšší :-D


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007