. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
USB 3.0 se připravuje na expanzi
14. září 2010 - 13:09 | Pandatron | USB 3.0 se připravuje na expanzi   verze pro tisk

USB 3.0 se připravuje na expanzi

Rozhraní USB 3.0 se zdá být konečně připraveno. V současné době je certifikováno již téměř 120 produktů, které jsou v souladu se specifikací USB 3.0 neboli SuperSpeed USB. Nejnovější verze aktualizace rychlosti USB slibuje přechod z 480 Mbit/s na téměř 5 Gbit/s.

Zástupci sdružení USB.org to dokládají řadou ověřených zařízení, včetně základních desek, notebooků, externích paměťových zařízení, pevných disků, PCI Express a ExpressCard karet a samozřejmě i samotných čipů.

"Od první certifikace SuperSpeed USBproduktu, která byla oznámena loni na IDF 2009, jsme byli svědky exponenciálního růstu zájemců," uvedl Jeff Ravencraft, prezident a předseda USB-IF a zástupce společnosti Intel.

Mezi nejvýznamnější společnosti s certifikovanými produkty patří především Asustek, Buffalo, D-Link, Fujitsu, Hewlett-Packard, PLX, Texas Instruments, Samsung a Western Digital. "Rychle synchronizovat a jít" tato věta je přitom hlavním uživatelským scénářem pro uvedenou technologii, která ji tlačí kupředu, řekl Ravencraft. Řada firem však pracuje na množství i jiných využití vysokorychlostních přenosů, tedy nejen pro mobilní a přenosná zařízení.

Společnost NEC, nyní součást Renasas Tech., již v březnu zveřejnila zprávu, podle které bylo objednáno na tři miliony USB 3.0 řadičů a nyní je objednáno dalších 20 000 000 kusů pro tento rok. Podobně je na tom například i výrobce Gigabyte z Tchaj-wanu, který uvádí (v rozhovoru na IDF), že v prvním čtvrtletí roku 2010 dodal více než milion základních desek, podporujících SuperSpeed USB a očekává, že v letošním roce jich celkem vyprodukuje více než pět milionů kusů.

Na tyto informace reaguje společnost Watcher In-Stat, zaměřená na průzkumy a prognózu trhu zprávou, ve které očekává dostupnost téměř 4,5 miliardy USB portů do roku 2014, přičemž více než miliarda z nich by měla být s podporou specifikace verze 3.0.

Více informací na: http://www.usb.orgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pátek, 23. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007