. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výroba polovodičů v Evropě opět klesá
15. září 2010 - 8:30 | Pandatron | Výroba polovodičů v Evropě opět klesá   verze pro tisk

Výroba polovodičů v Evropě opět klesá

Ekonomický výzkum, provedený společností e-forecasting.com oznámil, že evropští výrobci polovodičových součástek jsou již dva měsíce opět v propadu. Prodejní ukazatel v červenci klesl o zhruba 0,1 procenta na hodnotu 197,6 bodů a to po 0,1 procentním poklesu i v měsíci červnu. Uváděný index je přitom relativní hodnotou, stanovenou číslem 100 v roce 2000.

Srovnatelné ukazatele jiných globálních výrobců polovodičových součástek, tedy především ze zemí Severní Ameriky, Asie, Tichomoří a Japonska však i nadále rostou. Po dobu posledních minimálně šesti měsíců jde prodej těchto producentů stále dopředu.

"Hlavní ukazatel evropského polovodičového průmyslu stoupá jen velice pomalu a vykazuje známky, že do konce tohoto roku může přijít další pokles obchodní činnosti," poznamenal ve své zprávě Dr. Evangelos Simon, hlavní ekonom z e-forecasting.com.

Naproti tomu hlavní ukazatele polovodičového trhu stoupají vysokou rychlostí. Za posledních šest měsíců nezaznamenaly žádný propad a stále se pohybují v kladných hodnotách. Snadno tak předznamenávají konec ekonomické recese a začátek další prudké expanze.

Společnost e-forecasting.com je mezinárodní ekonomické a poradenské centrum. Nabízí objektivní prognózy ekonomického prostředí za použití vlastních real-time ekonomických ukazatelů a pro své klienty nabízí vytváření předstihových indikátorů vývoje průmyslového trhu.

Více informací na: http://www.e-forecasting.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007