. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Operační zesilovače pro buzení vysokorychlostních ADC

Operační zesilovače pro buzení vysokorychlostních ADC

Nové operační zesilovače vystupňovaly své výkony pro signálové řetězce, nasazované při širokopásmové, bezdrátové komunikaci a souvisejícím vysokorychlostním sběru dat.

Texas Instruments Incorporated počátkem tohoto týdne představil plně rozdílový operační zesilovač (op amp) s vysokým stupněm linearity a velice nízkým zkreslením. Obvod s označením THS770006 podporuje plné 16-bitové rozlišení vysokorychlostních ADC a to i s jeho přesností, až do frekvence 200 MHz (IF – mezifrekvence). Tím samozřejmě účinně podporuje dosahované parametry signálových řetězců, používaných v bezdrátových základnových stanicích, vysokorychlostním sběru dat, testování a měření, lékařské elektronice (snímání / zobrazování) nebo také obranném průmyslu.


Obr. 1: THS770006 ve spojení s ADS5493

Výstup operačních zesilovačů THS770006 vykazuje OIP třetího řádu (Output Intercept Point, OIP3) na úrovni 48 dBm, přičemž zkreslení dosahuje nejmenších úrovní ve své třídě. Intermodulační zkreslení třetí harmonickou (IMD3) na 100 MHz činí -107 dBc, tj. přinejmenším o 14 dB lepší výsledek než v případě srovnatelných zesilovacích struktur.


Obr. 2: Operační zesilovač (op amp) s vysokým stupněm linearity a velice nízkým zkreslením

Základní vlastnosti a výhody:

  • Ve své třídě nejlepší dostupné zkreslení a vysoká linearita, pomáhá vývojářům naplnit přísné požadavky nově vznikajících bezdrátových standardů, kterými jsou LTE a vícekanálové GSM, související s citlivostí a hodnotou BER (Bit-Error Rate).
  • Bezproblémové buzení vysokorychlostních, analogově / číslicových převodníků (ADC) od TI, včetně nového, 16-bitového obvodu se 130 MSPS a označením ADS5493, s plným, dynamickým rozsahem (3 V špička – špička) pro optimální flexibilitu daného řešení a odstup užitečného signálu od šumového pozadí (Signal-to-Noise Ratio, SNR).
  • Zajištění rychlého zotavení po přebuzení za max. 7,5 ns pomáhá omezit dopad ztracených či chybných dat z titulu rušiček nebo blokátorů a nabídnout lepší signálovou integritu bezdrátových přijímačů.
  • Zkrácení doby vývoje s využitím ucelené nabídky TI v oblasti vysokorychlostního signálového řetězce, která zahrnuje výkonná multijádra DSP C6000™, vysokorychlostní A/D převodníky typu ADS5493 a ADS4149, taktování se strukturami CDCE72010 a podporu bezdrátových základnových stanic, vysokorychlostního sběru dat, testování a měření, zobrazování v lékařské elektronice obranném průmyslů.

Tab. 1: Základní technické parametry

Obr. 3: Blokové schéma a rozmístění pinů

“Lepší parametry, které můžeme díky operačním zesilovačům THS770006 nabídnout, podporují rozšíření dynamického rozsahu přijímacích částí bezdrátových systémů. To je samozřejmě hlavní požadavek pro výrobce základnových stanic, díky kterému lépe potlačí sousední kanály, resp. zajistí účinnější blokaci v sítích nové generace.” říká Steve Anderson, senior vice president oddělení High-Performance Analog v TI. “Naši zákazníci mohou dosáhnout mnohem lepších výsledků když vědí, že s operačními zesilovači THS770006 získají ze svých vysokorychlostních signálových řetězců plný potenciál.”


Obr. 4: Schéma zapojení THS770006EVM

Dostupnost a cena:
Operační zesilovače THS770006 jsou dostupné již nyní v pouzdrech QFN-24 o rozměrech 4 mm x 4 mm s teplotní ploškou. Při odběru 1 000 ks lze obvody získat již od 4.10 USD. Rovněž je k dispozici vývojový modul THS770006EVM, který lze pořídit za 99 USD.

Rovněž je možné získat i vzorky A/D převodníku ADS5493, přičemž vývojový modul ADS5493EVM je dostupný v ceně 299 USD. Produkční objemy A/D převodníků ADS5493 budou k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2011 (provedení s teplotní ploškou, QFN-48, rozměry 7 mm x 7 mm). Při odběru 1 000 ks budou ceny začínat na 65 USD.

Pro více informací, včetně objednání vzorků operačního zesilovače THS770006, prosím navštivte www.ti.com/ths770006-prcz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Více informací o obvodech THS770006
Více informací o obvodech ADS5493

Objednejte si vzorky a vývojové moduly operačního zesilovače THS770006
Stáhněte si novou příručku TI pro výběr obvodů signálového řetězce
Stáhněte si aktualizovanou příručku TI, věnovanou komunikční infrastruktuře
Získejte více informací o plně rozdílových zesilovačích a přizpůsobení vstupní impedance na základě krátkého videa (Jim Karki)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007