. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První MEMS oscilátor pro kHz pásmo
17. září 2010 - 10:00 | Pandatron | První MEMS oscilátor pro kHz pásmo | Komentářů: 0  

První MEMS oscilátor pro kHz pásmo

Společnost SiTime představuje první průmyslově dostupný oscilátor s technologií MEMS, poskytující frekvenci v rozsahu minimálně 200 až 1000 kHz.

SiTime Corporation, lídr v oblasti MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems) hodinových obvodů, včera představil první křemíkový MEMS oscilátor, pracující v kHz oblasti. Obvod SiT8503 nabízí programovatelný výstup libovolné frekvence v rozsahu 200 až 1000 kHz s přesností až na pět desetinných míst. Určen je především pro audio aplikace a vysoce spolehlivé průmyslové systémy.

Základní technické parametry:

  • Frekvenční rozsah 200 - 1000 kHz (méně než 200 kHz je dostupných na dotaz)
  • Frekvenční stabilita je lepší než ± 20 ppm
  • Výstup kompatibilní s LVCMOS/LVTTL
  • Typický odběr ze zdroje nepřekračuje hodnotu 5,7 mA v aktivním stavu
  • Standby nebo OE (Output Enable) režimy
  • Kompletně křemíkové provedení s vynikající spolehlivostí FIT a 10x vyšší odolností v porovnání s konvenčními oscilátory
  • Doplnění systému MTBF
  • Vynikající mechanická odolnost pro přenosné aplikace
  • Ideální pro audio aplikace a spotřební elektroniku
  • Dostupné ve čtyřech průmyslově standardních pouzdrech: 2,5 x 2,0; 3,2 x 2,5; 5,0 x 3,2; 7,0 x 5,0 mm

Obvod SiT8503 je prezentován jako průmyslově první křemíkový oscilátor s technologií MEMS, pracující v oblasti kHz. Na svém výstupu nabízí libovolnou frekvenci v rozsahu 200 až 1000 kHz s přesností až na pět desetinných míst a spotřebu menší než 10 uA v pohotovostním režimu. SiT8503 tak tvoří dalšího zástupce širokého portfolia hodinových obvodů společnosti SiTime. K dispozici jsou obvody s MEMS technologií do pásma MHz, diferenciální oscilátory, generátory hodin, VCXO, časovací obvody s rozprostřeným spektrem i vestavěné rezonátory.


Obr. 1: Dostupná provedení oscilátorů

"SiT8503 využívá kombinaci integrované technologie MEMS a programovatelné architektury pro vytvoření řady jedinečných funkcí, v běžné křemíkové architektuře nedostupných. Především jde o frekvenční a napájecí konfigurovatelnost, malé rozměry, nízkou vlastní spotřebu a externí odolnost," řekl Piyush Sevalia, marketingový viceprezident v SiTime. "SiTime se svou expandující zákaznickou základnou MEMS aplikací rychle nahrazuje základní křemíkové oscilátory. Krom toho nám naše vedoucí průmyslové portfolio časovacích řešení umožňuje stávat se strategickým dodavatelem těchto komponent pro řadu velkých výrobců elektronických systémů po celém světě."

Společnost SiTime je tak vedoucím průkopníkem přechodu konvenčních křemíkových řešení na technologii MEMS u všech průmyslových produktů. Mezi ty se kupříkladu dají zařadit FTTH a pasivní optické sítě (PON), 10-Gigabit Ethernetové přepínače, výpočetní a úložné servery, stejně jako velké množství spotřebních aplikací, jako jsou digitální fotoaparáty, LCD HDTV, stolní a přenosné počítače, Set Top boxy (STB), Multi-funkční tiskárny a Solid-State disky (SSD).


Obr. 2: Možné konfigurace žádaných parametrů

Dostupnost a cena:
Vzorky obvodů SiT8503 jsou dostupné již nyní. Produkční objem obvodů bude k dispozici 30 září 2010. 50 ppm SiT8503 v provedení s rozměry 7,0 x 5,0 mm je nabízen za doporučenou cenu 1,05 USD při odběru 10 000 kusů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

SiTime Expands Product Portfolio with Industry’s First kHz Frequency Silicon MEMS Oscillator
Informace o obvodech SiT8503
Product Summary and Product SelectorGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007