. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Více než 80 milionů USB bezdrátových modemů v roce 2010!

Více než 80 milionů USB bezdrátových modemů v roce 2010!

Bezdrátové modemy přicházejí v různých typech, včetně USB modemů, PC karet, vestavných modulů a bezdrátových routerů. Podíváme-li se na oblast přenosných modemů, používaných především ve spojení s notebooky, je zde nejoblíbenějším produktem USB modem. Podle zveřejněných prognóz společností ABI Research je očekávaná produkce až téměř 81 milionů USB modemů do konce tohoto roku.

Z uvedených čísel vyplývá, že dnes naprostá většina uživatelů bezdrátového připojení používá právě připojení přes USB porty. Známé alternativy, jako jsou především PCMCIA karty, začaly mizet po zavedení rychlého USB rozhraní v roce 2006. "Hlavním důvodem popularity USB modemů je univerzálnost za nízkou cenu," říká Jeff Orr, hlavní analytik mobilních zařízení, ABI Research.

Dále z analýzy vyplývá odhad, že více než 50 % všech modemů, které jsou na trhu k dispozici, využívá všudypřítomné USB rozhraní. Jak Jeff Orr dodává, "Tzv. USB dongles připojí zákazníka na konkrétní síť rychle a bez složité instalace ovladačů. Při použití nových sítí s využitím nejmodernějších 3G nebo 4G protokolů je USB modem navíc připraven aktualizovat instalovanou základnu přenosných a mobilních počítačů."

Otázkou tak zůstává, zda se tyto modemy udrží i ve spojení s novými zařízeními, kdy je stále větší důraz kladem na integrovanou přítomnost bezdrátového rozhraní WiFi a i počet hotspotů neustále narůstá. K tomuto tématu se ve zmíněné zprávě vyjádřil rovněž i Khin Sandi Lynn a názorem, že "z dlouhodobého hlediska, je stále více požadavek na trvalé připojení k bezdrátovým sítím WAN. Je však velmi dobře možné, že postupem času dojde k vyřešení tohoto problému právě použitím bezdrátových modemů, nabízejících dostatečný datový tok při mnohem širším pokrytí."

Již dnes jsou přitom snadno dostupné mobilní širokopásmové modemy, jejichž výrobní cena prudce klesá. Většina moderních modemů přitom podporuje kompletní sadu datových a hlasových přenosů, jako jsou GSM, GPRS, EDGE nebo HSDPA.

Více informací na: http://www.abiresearch.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007