. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens nabízí nový snímač otáček s volitelným rozlišením

Siemens nabízí nový snímač otáček s volitelným rozlišením

Společnost Siemens uvádí na trh nový snímač rychlosti otáčení s typovým označením Sitrans WS300. Přístroj je vybaven vstupním hřídelem a umožňuje přesně a spolehlivě měřit otáčky různých komponent v průmyslových podmínkách. Snímač je certifikován k nasazení v prašném prostředí s nebezpečím výbuchu a má krytí IP65, resp. NEMA 4X, takže jej lze použít v téměř všech průmyslových odvětvích – od těžby a zpracování nerostů, přes cementářství, až po chemickou výrobu a zpracování potravin.

Snímač Sitrans WS400 je možné kombinovat s integrátorem Siemens-Milltronics BW100 nebo BW500, s modulem Siwarex FTC PLC a s pásovou váhou Siemens-Milltronics, a vytvořit tak úplný vážicí systém. Čtyři volitelná rozlišení v rozsahu 32, 256, 1000 a 2000 impulzů na otáčku umožňují použít senzor k přesnému sledování malých i velkých otáček. Snímač Sitrans WS300 váží pouhých 1,22 kg a patří mezi nejlehčí snímače rychlosti dopravníkového pásu na trhu. Nízká hmotnost prodlužuje životnost ložisek, a snižuje tak náklady na provoz zařízení. Nový přístroj je díky odolnému pouzdru z lehké slitiny možné použít i v náročných provozních podmínkách těžkého průmyslu. Dodává se také v provedení z korozivzdorné oceli, která umožňuje nasazení přístroje v agresivním prostředí a při výrobě potravin.

Sitrans WS300 lze připojit přímo ke hřídeli vratného bubnu nebo k vodicím válečkům spodního zpětného ramene pásového dopravníku, a zajistit tak přesné měření rychlosti pohybu pásu. Problémy způsobované smýkáním pásu nebo ulpíváním dopravovaného materiálu jsou díky tomuto řešení zcela eliminovány. Signál ze snímače, sledujícího rychlost pohybu pásu, lze použít jako vstup do integrátoru, který vypočítává průtočné a celkově dopravené množství materiálu, zatížení i rychlost pásu.

Více informací na: http://www.siemens.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007