. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ARM nabízí Dolby dekodér pro STB
27. září 2010 - 11:12 | Pandatron | ARM nabízí Dolby dekodér pro STB | Komentářů: 0  

ARM nabízí Dolby dekodér pro STB

ARM a společnost embedded systémů pro zpracování médií, Ittiam, nabízí Dolby MS10 Multistream dekodér pro řadu procesorů ARM Cortex-A a optimalizaci na NEON. Představení proběhlo o víkendu na konferenci IBC2010 v Amsterodamu.

Představená implementace integruje Dolby Digital Plus (DD+), Dolby Digital (DD), Dolby Pulse dekodéry a Dolby Digital enkodér. Vše je dostupné v jediném balíku, určeném pro nové generace digitálních televizorů (DTV) a set-top boxů (STB).

Jak se DTV a STB rychle vyvíjejí do víceúčelových digitálních platforem pro domácnost, stoupají i požadavky na vysoce optimalizované platformy, v nich snadno použitelné. Platformy, které musí splňovat stále rostoucí požadavky a to především v oblasti věrných a výkonných audiosystémů. Spotřebitelům je tak umožněno přijímat a přehrávat multimediální obsah a to nejen z tradičních zdrojů (jako je DVB-T), ale také z internetu a dalších oblíbených zdrojů. Jmenovitě například přenosných datových úložišť a přehrávačů, stejně jako samotných počítačů.

Oba zainteresovaní členové přitom tvrdí, že kombinace procesorů ARM Cortex-A9 a předních zvukových standardů řady Dolby, ve spolupráci s vysokou úrovní softwarové optimalizace z Ittiam, vše více uvedené umožňují již dnes.

Zpracování plné šířky pásma pro dekódování datového toku Dolby Digital na 48 kHz do multi-kanálového 5,1 režimu, je obvykle velice matematicky náročný proces. Na obvodech ARM Cortex-A9 to však představuje jen 22 milionů cyklů za sekundu (Million Cycles Per Second - MCPS). Požadavky na šířku pásma pro dekodéry HE-AAC v2 (5.1) a DD+ je nižší než 50 MCPS. Naopak pro kódování do DD 5.1 je, při průměrném výkonu a standardní šířce pásma, požadováno méně než 70 MCPS. Při pohledu na maximální výkon procesorů z platformy ARM Cortex-A9 je tak jasné, že jak dekódování, tak i kódování je s pomocí uvedených nástrojů realizovatelné bez větších potíží.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
ARM Cortex™-A Series of processors
ARM, Dolby and Ittiam Collaborate To Bring Optimized Home Audio Solutions To MarketGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007