. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přepěťová ochrana pro vysoce svítivé LED
30. září 2010 - 10:43 | Pandatron | Přepěťová ochrana pro vysoce svítivé LED | Komentářů: 0  

Přepěťová ochrana pro vysoce svítivé LED

California Micro Devices představuje ochranné diody LuxGuard ESD. Diody nabízejí malé rozměry a 50V průrazné napětí pro velmi výkonné a vysoce svítivé LED.

Společnost California Micro Devices (Cambridge, UK) - právě odkoupená společností ON Semiconductor - představuje ochranné diody LuxGuard ESD. Diody jsou díky svým malým rozměrům a meznímu napětí až 50 V určeny pro aplikace využívající velmi výkonné a vysoce svítivé diody LED.


Obr. 1: Aplikační schéma zapojení

Produkty LuxGuard CM1753 a CM1754 s průrazným napětím 50V jsou specifikovány pro robustní 8kV Human Body Model (HBM) ESD ochranu. Mezi další přednosti patří velmi nízká kapacita polovodičového přechodu, umožňující použití i v aplikacích využívajících, pulzní řízení jasu výkonových LED.


Obr. 2: Technická specifikace CM1753

Dvě dostupné varianty se liší svou vnitřní konfigurací křemíkových přechodů. Obvod CM1753 integruje dva polovodičové přechody se společným P-kanálem a naopak, CM1754 zajišťuje shodnou ochranu se společným N-kanálem. Jejich malé provedení umožňuje použití prakticky ve všech aplikacích s vysoce svítivými LED, včetně stávajících HBLED osvětlovacích modulů se sériovým řazením 1 až 15 LED.


Obr. 3: Technická specifikace CM1754

Rovněž společnost California Micro Devices nabízí TVS diody, osazované přímo k LED čipu v libovolných svítilnách. ESD odolnost se u jednotlivých typů lišit v závislosti na velikosti čipu, přičemž typické hodnoty jsou mezi 8 a 30 kV HBM. Stejně tak CM1753 LuxGuard a CM1754 jsou dostupné i v podobě samostatného čipu, který lze snadno osadit jak do stávajících, tak i nových HBLED osvětlovacích řešení.

Vzorky uvedených ochran jsou k dispozici již nyní. Pro více informací o produktech i dodacích termínech, kontaktujte prosím výrobce nebo obchodní zastoupení.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka ON Semiconductor Corp.

CM175x 50v ESD protection
ON Semiconductor to Demonstrate its California Micro Devices’ High Brightness LED Protection Devices at Designing with LEDs Seminar
California Micro Devices Presents High Brightness LED Protection Devices at SIL 2010GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007