. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vinculum díl 4.
11.červenec 2007 | Pandatron | Vinculum díl 4. | Komentářů: 8  
Vinculum dil 4. - HID a dalsi zarizeni

Vinculum díl 4. - HID a další zařízení

Ve čtvrtém díle našeho miniseriálu, se podíváme na to, jak k modulu připojit USB HID zařízení (klávesnici) a kabel UCAB232.

Kromě flash disků je totiž možné k modulu připojit téměř jakékoliv USB zařízení. Takovým klasickým příkladem nám bude jeden zástupce HID zařízení. HID = Human Interface Device, tedy v podstatě převodník mezi člověkem a počítačem. No, zjednodušeně řečeno, je to například klávesnice, myš, joystick a další.

Klávesnice
Takže připojíme klávesnici do libovolného USB portu v modulu a zapneme ho...
V terminálu bychom měli vidět něco jako je toto:

Nyní musíme poslat příkaz „IPA“, kterým přepneme veškerá zadávaná čísla na textový režim a poté zadáme „SC 0“. Tím jsme vybrali zařízení 0 (nula), tedy naši klávesnici. Pokud máte ve druhém portu jiné zařízení, má nulu první připojené zařízení a druhé má jedničku, tedy případně by to bylo „SC 1“.

Pokud chceme nyní vidět, co klávesnice posílá, můžeme číst data příkazem DRD a nebo snadněji tím, že spojíme pin číslo 40 (označený AD5) na zem. Tím jsme si zapnuli "přímou linku" ke klávesnici a vše, co teď vidíme a budeme psát, jde skrz modul přímo do kávesnice.
Problém je ale v tom, že klávesnice své znaky neposílá jako text, ale jako hodnoty, takže v hyperterminálu uvidíme jen různé, nic neříkající znaky. Proto pro takovéto experimenty doporučuji lepší terminál, například Hercules setup od
hw.cz.
V něm se můžeme z textového reřimu přepnout do hexa módu a vidět například toto:

00 00 00 00 00 00 00 00 – není nic stisknuto
00 00 04 00 00 00 00 00 – klávesa A
02 00 04 00 00 00 00 00 – Shift + A


UCAB232

Jako taková perlička, je připojení kabelu UCAB232. Ten je pěkně popsán na webu výrobce a v podstatě se jedná o převodník USB / RS232. Po jeho připojení k modulu dostaneme tedy takovéto zapojení PC – RS232 – USB – RS232. Tedy takové prodloužení linky RS232 přes USB, či virtuální COMport.

Po připojení kabelu je potřeba provést stejnou inicializaci, jako v případě klávesnice (červenou barvou jsou mnou psané příkazy):

Jen zde ještě přibyl příkaz „ffc $00“, který na UCABu vypíná čekání na RTS / CTS.

Poté je práce s kabelem již opět naprosto shodná jako s klávesnicí. Při "zazemění" pinu 40 (AD5) se nám vytvoří přímé spojení a v podstatě máme virtuální sériový port, protože to co v tuto chvíli posíláme z PC do modulu, se bez našeho přičinění posílá přímo na UCAB a opačně.

Případně, pokud nepotřebujete velké množství dat, je možné použít jen příkazy na posílání a příjem dat, což jsou DSD a DRD, jejiž popis je opět ve specifikaci k firmware.


Ostatní
Stejně jako teď klávesnici a kabel, je možné k modulu připojit i další USB zařízení. Problém je jen v tom, že musíte znát příkazy, které ten prvek má. Ale přeci, kdo se bojí, nesmí do lesa...


http://vinculum.com - stránky obvodu od FTDI (en)
http://asix.cz - ASIX s.r.o. - distributor pro ČR
http://asix.cz/a6ucab232.htm - popis kabelu UCAB232
http://pandatron.info/ke_stazeni/HerculesSetup_v27.exe - Hercules Setup od HW
http://pandatron.info/ke_stazeni/VDAP.pdf - specifikace pro VDAP firmwareGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (9):

Zobrazit starší 30 dnů (9)...

host
9. Dne 01. 12. 2009 v 21:13 zaslal host
Připojení Edimax EW-7318 Usg
Zdravím Tak mě napadlo co když připojím tento adaptér k účelu detekování a zobrazení informací WIFI sítě název sítě dále jak je šifrována a jestli vůbec, jak to zobrazit to nechávám otevřené, co na mou úvahu říkáte? díky


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007