. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Střídač SMA Sunny Tripower 17000TL
4. října 2010 - 8:13 | Pandatron | Střídač SMA Sunny Tripower 17000TL | Komentářů: 0  

Střídač SMA Sunny Tripower 17000TL

SMA zvyšuje laťku: Střídač SMA Sunny Tripower 17000TL získal nejlepší hodnocení v nedávném testu střídačů, provedeném německým časopisem Photon.

Střídač Sunny Tripower 17000TL od společnosti SMA byl v nedávném testu střídačů, který provedl odborný časopis Photon Profi, ohodnocen jako „špičkový přístroj“ s celkovou známkou „jedna plus“. Podle uvedeného hodnocení se společnosti SMA tímto třífázovým multistringovým FV střídačem podařilo nastavit „nová měřítka“ a vyrobit „dosud bezkonkurenční střídač“. Střídač Sunny Tripower odborníky přesvědčil svou s přehledem nejvyšší účinností, jaká byla v testech časopisu Photon vůbec kdy naměřena. Ke špičkovému hodnocení však přispěly i zcela nové funkce, jako např. rozsáhlá bezpečnostní koncepce Optiprotect pro monitorování FV generátoru nebo mimořádně dobré sledování MPP.

Vynikajícím celkovým výsledkem v testu podle Günthera Cramera, předsedy představenstva, potvrzuje společnost SMA svoji strategii, jež je zaměřena na tzv. total cost of ownership (TCO). Přímo do střídače jsou např. integrována doplňková zařízení, jako je přepěťová ochrana, což snižuje náklady na instalaci a kabeláž. „Soustředíme se na snižování nákladů na FV systém jako celek. Šest set vývojářů ve společnosti SMA úspěšně pracuje na technologických inovacích pro zvyšování účinnosti a výkonnosti střídačů, zjednodušování instalace i údržby, a tedy i snižování systémových nákladů. Střídač Sunny Tripower dokládá naši pozici světového lídra,“ komentuje Cramer excelentní výsledek v testu.

Snižování systémových nákladů na FV systémy představuje pro společnost SMA stěžejní součást produktové strategie. Vedle integrace do rozvodné či distribuční sítě a vývoje nových technologií tu jde především o snižování specifických cen, o optimalizaci účinnosti a také o jednodušší instalaci. Oblast systémové techniky je podle Cramera výrazně závislá na rozvoji technologií. „Střídač Sunny Tripower ukazuje, jak daleko dopředu jsme se dostali v oblasti technologií a snižování systémových nákladů. Že jsme v testu časopisu Photon zabodovali nejlepší účinností, jaká kdy byla u střídačů naměřena, je toho přesvědčivým důkazem. Navíc s rostoucím podílem obnovitelných zdrojů energie na celkových dodávkách proudu může střídač zajišťovat nové úlohy, jako například řízení bezpečnosti a stability distribuční sítě.“

Sunny Tripower již v březnu 2010 získal na 25. sympoziu “Fotovoltaická solární energie” v německém Bad Staffelsteinu cenu za inovaci. Například integrovaná technologie Optiflex je zcela nová koncepce pro flexibilní konfiguraci FV systémů. Proč naprosto rozhodujícím způsobem přispívá ke snížení celkových nákladů na FV systém, tzv. total cost of ownership, vysvětluje Bernd Engel, senior manager útvaru vývoje technologií: „Stále častěji je při navrhování FV systémů stanoven určitý počet FV panelů. Pomocí obvyklých koncepcí je však požadovaný návrh s pouze jedním střídačem často nemožný. V takových případech většinou bylo nutné použít další přístroj pro ‚zbylé‘ FV panely, což zbytečně zvyšuje náklady, komplikuje instalaci a snižuje systémovou účinnost.“ Podle Engela koncepce Optiflex tento problém zcela vyřeší. Střídač Sunny Tripower tak podle jeho slov instalačnímu technikovi i provozovateli FV systému celkově zaručuje výhodnější systémové náklady – např. díky jednodušší instalaci a maximálnímu energetickému výnosu.

Další informace a protokol o testu časopisu Photon Profi najdete na webu společnosti SMA na adrese www.SMA.de.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka v českém jazyce
SUNNY TRIPOWER 10000TL / 12000TL / 15000TL / 17000TLGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007