. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fotoreportáž: IAC 2010
4. října 2010 - 9:28 | Pandatron | Fotoreportáž: IAC 2010 | Komentářů: 5  

Fotoreportáž: IAC 2010

Fotoreportáž z IAC2010, konaném minulý týden v pražském Kongresovém centru, se zaměřuje se na Hi-Rel elektronické prvky, materiály a produkty pro vesmírný průmysl.

Minulý týden se v pražském Kongresovém centru konal již 61. ročník Mezinárodního astronautického kongresu - IAC 2010. V Praze byl ve své historii teprve po druhé (naposledy tomu bylo v roce 1977) a během pěti dnů zde bylo představeno a prodiskutováno na 1400 témat a projektů.

Mezi hlavní body programu patřil již tradičně průzkum vesmíru, Mezinárodní kosmická stanice ISS, satelitní navigace, nebo možnosti využití kosmických technologií pro sledování životního prostředí. Speciální semináře se poté zaměřily na prezentaci směru vývoje jednotlivých součástí vesmírných lodí a jejich vybavení. Přímo na kongresu spolu jednali šéfové národních vesmírných agentur, americké NASA Charles Bolden, evropské ESA Jean-Jacques Dordain, indické ISRO K. Radhakrishnan, japonské JAXA Keiji Tachikawa a ruské ROSKOSMOS Anatoly Perminov.

Jelikož se i u nás provádí vývoj, návrh a výroba kosmických zařízení (i já jsem ve firmě ASIX s.r.o. pracoval na návrhu části evropské družice), uveřejním zde několik fotografií z prezentací firem, nabízejících produkty pro vesmírný průmysl. Každý kdo se v oboru pohybuje, ví jak obtížné je sehnat tzv. Space RAD Hard IC a další radiačně odolné prvky, nutné pro použití ve vesmírných aplikacích. Jistým pozitivem je, že počet firem a jejich seznam Hi-Rel produktů neustále roste.

Na závěr je pro zajímavost uveřejněno i několik fotografií vystavených modelů vesmírných těles. Jelikož se tomuto tématu věnuje řada specializovaných serverů, jde opravdu jen o malou část a více fotografií je dostupných a dotaz.

TT electronics Semelab - www.semelab.com
Nejvíce elektronických produktů představovala společnost TT electronics Semelab, zaměřující se především na produkci diskrétních polovodičových prvků. Aktivity společnosti jsou rozděleny do čtyř hlavních skupin: Polovodiče pro avioniku a kosmonautiku, Výkonové polovodičové moduly, RF MOSFETy a Optoelektronické produkty a systémy.

Cubesatshop - cubesatshop.com
Cubesatshop je internetový odchod, nabízející širokou skálu produktů pro CubeSat a nanosatelity obecně. Obchod nabízí standardizované, i speciální komponenty a subsystémy od různých výrobců.

TNO - www.tno.nl/space
Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum je jednou z předních evropských nezávislých výzkumných a vývojových organizací. Na IAC2010 představovala především produkt EOS-AURA OMI, zajišťující monitoring ozonové vrstvy.

AXELSPACE - www.axelspace.com a UBE - upilex.jp
Společný stánek patřil hned několika japonským firmám, specializujících se na výrobu mikrovlnných antén, vlnovodů a X-band transmitterů, stejně jako topných, izolačních a dalších mechanických produktů.

SystematIC - www.systematic.nl
SystematIC Design je mladá a dynamická společnost, nabízející vývoj v oblasti elektronických systémů, antén a integrovaných obvodů.

ÚTEF - Ústav technické a experimentální fyziky - www.utef.cvut.cz
ÚTEF zde představoval především tzv. Medipix2/Timepix detektor, určený pro detekci a zachycení rentgenového záření.

Další fotografie:

Pro zájemce jsou tyto a řada dalších fotografií dostupných na dotaz ve vyšším rozlišení. Všechny fotografie na základě 121/2000 Sb uvolňujeme k dispozici zdarma i pro komerční využití.

Další fotoreportáže jsou postupně uveřejňovány rovněž na adrese http://pandatron.cz/...

Odkazy & Download:
Domovská stránka IAC 2010
Domovská stránka IAC 2011
Podívejte se na první kosmickou plachetnici i raketové letadlo. Jsou v Praze
Z mezinárodního astronautického kongresu: Kosmický výtah
IAC 2010 – doprovodné akceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007