. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
RFID čipy a senzory v jednom
6. října 2010 - 8:49 | Pandatron | RFID čipy a senzory v jednom | Komentářů: 5  

RFID čipy a senzory v jednom

První RFID čipy z IMPS, které v jediném pouzdře integrují vysokofrekvenční transpondér, nízkopříkonový mikrokontrolér a čidlo tlaku, vlhkosti či teploty.

RFID čipy bylo až do nedávné doby možné použít především pouze na identifikaci výrobků. Nyní se však podařilo vyrobit první integrovaný transpondér, který zároveň s identifikací měří teplotu, tlak a vlhkost. Tím se však otevírají dveře zcela novým možnostem v podobě uplatnění v řadě aplikací z oblasti logistiky nebo hlídání zboží citlivých na vlhkost či teplotu.

S rozšířenou technologii RFID přišli inženýři z Fraunhofer Institute for Photonic Microsystems IMPS, nacházející se v Drážďanech. Primárním požadavkem bylo umožnění sledování speciálních zdravotnických kontejnerů, citlivých na teplotu, během jejich cesty mezi farmaceutickým dodavatelem a cílovým zákazníkem. Pokud v něm teplota během přepravy neočekávaně stoupne nad kritickou mez, může uvnitř umístěný RFID čip informovat přepravce pomocí bezdrátové RFID čtečky.

Nový transpondér umožňuje přenos nejen standardních dat, jako jsou dávkové nebo identifikační údaje, ale rovněž i teploty, tlaku nebo vlhkosti. Cílem je získání klasických malých RFID etiket s integrovanými čidly.

Moderní UHF transpondéry využívají k přenosu dat signály v kmitočtovém pásmu mezi 860 MHz a 2,45 GHz, čímž umožňují dosažení vyššího dosahu při menších rozměrech.

V modulu integrovaný mikrokontrolér zajišťuje i komprimaci a částečné zpracování hodnot, naměřených ze senzorů. To omezuje množství dat předávaných do čtecího zařízení a samozřejmě i spotřebovanou energii. Tím bylo možné přidat i několik povelů pro základní ovládání čidel.

Na rozdíl od konvenčních RFID čipů, umožňuje nově představená technologie zajistit nejen značení, ale i monitorování kupříkladu chladicího řetězce krevních přípravků nebo očkovacích látek. Stejně tak dobře může být použita ve spojení s náplastí či jakoukoliv nálepkou s transpondérem. Především ve zdravotnictví pak může informace o vlhkosti a teplotě poskytnout důležité informace o průběhu hojení ran.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Funkchip und Sensor in einemGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007