. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová technologie pro správu napájení od IBM
7. října 2010 - 8:02 | Pandatron | Nová technologie pro správu napájení od IBM | Komentářů: 0  

Nová technologie pro správu napájení od IBM

Společnost IBM oznámila novou technologii výroby čipů pro polovodiče sloužící ke správě napájení. Jde o první vstup společnosti do zásadního segmentu vývoje alternativních zdrojů energie, chytrých budov a nových spotřebních zařízení.

Proces IBM integruje bezdrátovou komunikaci do jediného čipu pro správu napájení. S výrobními náklady nižšími zhruba o 20 % umožňuje vývojářům a výrobcům čipů vytvářet novou třídu polovodičů – velice malé a cenově dostupné čipy, které kontrolují spotřebu energie, a zároveň v reálném čase komunikují se systémy pro sledování chytrých budov, elektrických sítí a dopravních systémů.

Hlavní funkcí čipů pro správu napájení je optimalizace využití elektrické energie. Slouží jako spojnice umožňující nepřerušovaný tok elektřiny mezi systémy a elektronickými přístroji, které vyžadují různé úrovně proudu. Jsou například klíčovými komponenty solárních panelů a široce se využívají i ve všech průmyslových segmentech – v automobilech, spotřební elektronice (digitálních televizích) a mobilních komunikačních přístrojích (telefonech).

Díky využití stejného výrobního procesu, který se používá i pro výrobu procesorů pro počítače a „chytré telefony“ - CMOS-7HV, je dosaženo snížení nákladů na jejich výrobu a zároveň integrace bezprecedentního množství funkcí – ve výsledku tak jeden čip zastane funkci tří nebo čtyř čipů. Takové inovace jsou zásadní pro zavádění chytrých systémů, kde je všudypřítomnost levných, jednočipových senzorů závislá právě na dostupnosti výrobní technologie.


Obr. 1: Portfolio obvodů pro správu napájení
zdroj: Power management IC applications

„Tímto novým procesem lze vyrábět nové typy cenově dostupných bezdrátových senzorů, jaké jsou třeba k monitorování a připojení nově vyvíjených chytrých systémů – od alternativních energetických produktů vyvíjených průmyslovými firmami až po firmy se spotřebním zbožím, které chtějí poskytovat mobilní zábavu,“ řekl Michael J. Cadigan, ředitel IBM Microelectronics Division. „Integrace komunikačních a napájecích senzorů na jednom čipu snižuje náklady a je příkladem naší technologické vize pro chytrou planetu – kterou podporujeme výzkumem a vývojem.“

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka výrobce v českém jazyce
První technologie čipů pro správu napájení od IBM slibuje průlom na poli alternativních zdrojů energie
Power management IC applicationsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007