. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Veletrh ELECTRON 2011 – Nová energie elektrotechniky v Praze
8. října 2010 - 8:14 | Vanda Yousifová | Veletrh ELECTRON 2011 – Nová energie elektrotechniky v Praze | Komentářů: 3  

Veletrh ELECTRON 2011 – Nová energie elektrotechniky v Praze

Ve dnech 12. - 15. 4. 2011 proběhne v Pražském veletržním areálu v Letňanech první ročník veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky - ELECTRON.

Odborná veřejnost se bude moci seznámit s novinkami z oblasti elektroinstalační techniky, elektronických prvků a systémů, telekomunikační a radiokomunikační techniky, signalizační, zabezpečovací a informační techniky objektů, měřicí, automatizační a regulační techniky a mnoha dalších. Veletrh bude podpořen rozsáhlým doprovodným programem zaměřeným především na odbornou veřejnost.

V polovině dubna příštího roku budou patřit prostory Pražského veletržního areálu v Letňanech novému veletrhu. Pod názvem ELECTRON se zde představí řada společností z oblasti elektrotechniky, elektroniky a energetiky. Záštitu nad veletrhem převzaly významné instituce jako České vysoké učení technické v Praze, Ministerstvo průmyslu a obchodu či Předsedkyně Poslanecké sněmovny – Miroslava Němcová. Odbornými garanty veletrhu se stali Vysoké učení technické v Brně a Česká asociace telekomunikací.

„Vyhověli jsme četným přáním vystavovatelů, aby tradice veletrhů na téma elektrotechniky byla v Praze zachována. Jsme rádi, že jim proto můžeme vyjít vstříc a nabídnout jim a odborné veřejnosti specializovaný veletrh ELECTRON,“ vysvětluje Vanda Yousifová, hlavní manažerka nového veletrhu.

Areál PVA Letňany
V současné době je organizátor veletrhů, společnost ABF, a.s., jediným provozovatelem Pražského veletržního areálu v Letňanech. Aktuálně jsou v demontáži haly 3 a 4. V areálu však stále zůstává 22 000m2 krytých výstavních a konferenčních ploch. Na jarní sezonu plánuje organizátor nahradit odstraněné haly novými pevnými halami s lepšími technickými parametry, které nabízejí klientům vyšší standard.

Více než 75 000 návštěvníků, kteří měli možnost navštívit 812 vystavovatelů na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2010, každoročně pořádaný společností ABF, a.s., se mělo možnost přesvědčit, že provozovatel areálu již provedl řadu úprav interiéru i exteriéru. Jedná se především o úpravu přednáškových sálů ve Vstupní hale I, dále pak kompletní renovace obchodního oddělení nebo venkovní zámková dlažba.

Majitel ABF, a.s., Pavel Sehnal plánuje do PVA Letňany investovat zhruba 800 milionů Kč a dále uvádí: „Všechny haly bychom chtěli během dvou let nahradit modernějšími, které umožní celoroční užívání areálu. Na přední části pozemku, který je nejblíže k metru, bychom chtěli na místě dnešního parkoviště postavit hotel a kongresové zázemí pro tisíc až 1200 lidí.“

Aktuální stav příprav
Ačkoliv do začátku veletrhu se zdá být daleko, nastává nyní ten pravý čas pro vystavovatele, kteří si chtějí zajistit co možná nejlepší místo pro svou expozici. Navíc jim organizátoři za včasné rozhodnutí nabízí akční cenové podmínky a další atraktivní výhody. Do první uzávěrky, která byla na žádost vystavujících firem prodloužena do 31.10. 2010, se cena za expozici pohybuje pouze v rozmezí 1.600 – 1.900 Kč za m2 dle velikosti objednané plochy. K tomu získá vystavující společnost „bonusy“ v podobě např. libovolného počtu volných vstupenek pro své obchodní partnery, nebude jim účtován příplatek za umístění na hlavním koridoru nebo za patrovou expozici.

V současné době je obsazeno téměř 5 000 m2 výstavní plochy a svou účast na veletrhu potvrdila řada významných firem jako jsou ČEZ, ABB (Elektro – Praga) , Eaton Elektrotechnika, DCK Holoubkov, Schmachtl CZ, PRE, Rittal Czech, Wago, Axima, Hager Electro, SMA Czech Republic, Hensel, International BEZ Group, Saltek, Elpro – Energo, Betonbau, Tecon a řada dalších.
Výhradní zástupce světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství – společnost Schmachtl CZ ke své účasti na veletrhu ELECTRON 2011 dodává:
„Již řadu let vystavujeme v Pražském veletržním areálu Letňany a v této tradici chceme pokračovat. V roce 2011 chceme v termínu 12. - 15. 4. 2011 vystavovat na veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky Electron a tímto se budeme těšit na Vaši návštěvu.“ uvedl Ing. Petr Havelka jr. – vedoucí marketingu.

Dalším významným vystavovatelem je bezesporu skupina PRE. Jedná se o stabilní a prosperující energetickou skupinu s dlouholetou tradicí. Ing. Josef Raffay, vedoucí oddělení Analýzy trhu a poradenství, k účasti na veletrhu ELECTRON 2011 uvádí: „Hladký průběh a úspěšnost veletrhu FOR ARCH, nás přesvědčily, že společnost ABF, a.s. je schopna zajistit bezproblémový průběh veletrhu s vysokou návštěvností. Vítáme možnost účasti na novém veletrhu v oboru elektrotechniky, elektroniky a energetiky. Vyhovuje nám zejména tradiční místo konání veletrhu, protože většina našich zákazníků a obchodních partnerů je právě z Prahy. Rádi Vás přivítáme v naší expozici.“

Nespornou výhodou veletrhu ELECTRON je samotné místo konání v Praze Letňanech. „Praha nabízí skvělé podmínky pro pořádání veletrhu velikosti a rozsahu jako je připravovaný ELECTRON. Pražský veletržní areál byl, je a do budoucna jistě bude vystavovateli vnímán jako všestranně vhodné místo z hlediska dopravní dostupnosti a tradičně vysoké návštěvnosti veřejnosti,“ doplňuje Yousifová.

Doprovodný program veletrhu
Pečlivě je připravován i doprovodný program, ve kterém si vystavující společnosti i odborná veřejnost vybere z bohaté nabídky seminářů, přednášek a soutěží.

Jednou z připravovaných soutěží je GRAND PRIX ELECTRON 2011. Do této soutěže může jakýkoliv vystavovatel přihlásit svůj výrobek, který bude následně hodnotit odborná porota složená z předních kapacit oboru elektrotechniky, elektroniky a energetiky. Vyhlášení vítězů pak proběhne na Galavečeru vystavovatelů pořádaném při příležitosti veletrhu ELECTRON 2011.

Další soutěží pro vystavovatele je TOP EXPO ELECTRON 2011 – soutěž o nejzdařilejší expozici veletrhu. Hodnotit se bude jak estetické a originální ztvárnění, tak přístup obchodníků a hostesek k zákazníkovi.

Návštěvníci veletrhu budou moci navštívit řadu přednášek, které budou probíhat v přednáškových sálech ve Vstupní hale I a také v některých výstavních prostorech.

Odkazy & Download:
Domovská stránka veletrhu
Prodloužení uzávěrky přihlášek do 31. 10. 2010GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007