. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vícekanálové filtry EMI od TI
8. října 2010 - 9:34 | Pandatron | Vícekanálové filtry EMI od TI | Komentářů: 0  

Vícekanálové filtry EMI od TI

Nové čtyř a šesti kanálové filtry EMI, představené společností Texas Instruments, poskytují účinnou ochranu před elektrostatickými výboji.

Společnost Texas Instruments Incorporated včera představila čtyř a šesti kanálové filtry elektromagnetického rušení (EMI). Obvody TPD6F202 a TPD4F202 jsou určeny pro zajištění ochrany především moderních LCD displejů a datových linek.


Obr. 1: Vícekanálové filtry EMI od TI

Jmenovité hodnoty elektrostatických výbojů překračují hodnotu, požadovanou IEC61000-4-2 nejméně třikrát pro kontaktní vybíjení a hodnoty pro vybití přes vzduchovou mezeru o 67 procent. To umožňuje, aby byl signál přenesen i při vysokých úrovních odfiltrovaného radiového a magnetického rušení (RF/EMI). Kompaktní velikost obvodu je uzpůsobena pro využití prostoru na DPS pod konektory displeje.


Obr. 2: Ekvivalentní schématické zapojení

Mezi cílové aplikace patří zmíněná rozhraní LCD displejů a prakticky vše, co vyžaduje RF/EMI filtraci. Tedy například datové linky, přenosné a mobilní aplikace, mobilní telefony a video připojení.


Tab. 1: Vzájemný přeslech mezi kanály
 
Tab. 2: Frekvenční odezva

Klíčové vlastnosti a výhody TPD6F202 a TPD4F202:

  • Nová 300 um provedení jsou menší než polovina tloušťky klasické kreditní karty, nebo o 60 procent kratší než podobná konkurenční řešení. To návrhářům umožňuje efektivní využití dříve zbytečného prostoru pod konektory.
  • Nejvyšší ESD ochrana + /-25kV v kombinaci s nižší úrovní rušení od antény umožňuje zobrazení mnohem jasnějšího obrazu.
  • Kompaktní WCSP provedení s rozestupem pinů 0,4 mm a jejich výhodným rozmístěním, usnadňuje efektivní návrh i v prostorově omezených aplikacích.


Obr. 3: Zvolená provedení a výhodné rozmístění pinů šetří místo na desce s plošnými spoji

Dostupnost a cena:
Obvody TPD6F202 a TPD4F202 jsou již nyní k dispozici a to v kompaktním provedení typu WCSP. Doporučená maloobchodní cena obvodů je stanovena na 0,21 USD a 0,17 USD při množství větším než 1 000 ks.


Obr. 4: Dostupná provedení

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Více informací o obvodech TPD6F202 a TPD4F202
Objednání bezplatných vzorků
Průvodce komunikačním portfoliem
ESD/EMI Interface Forum na TI E2E™GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007