. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Česko-americké technologické dny
14. října 2010 - 7:56 | Štěpánka Filipová | Česko-americké technologické dny | Komentářů: 0  

Česko-americké technologické dny

Češi plánují spolupráci s americkými výzkumníky a centry excelence, Česko-americké technologické dny se tak nesou ve znamení podpory výzkumu, vývoje a start-upů.

Podpora start-up firem a efektivní transfer výsledků vědy a výzkumu do praxe – to jsou hlavní témata Česko-amerických technologických dnů, které začínají právě dnes v kalifornském Silicon Valley. Do konce týdne se budou zástupci českých vzdělávacích a výzkumných institucí setkávat se svými americkými protějšky a plánovat budoucí spolupráci.

„S pomocí strukturálních fondů Evropské unie vzniká v České republice významný počet podnikatelských inkubátorů či center excelence, které by se v budoucnu měly stát českými lídry v podpoře nadějných start-upů nebo základnami pro špičkový výzkum a jeho následné využití v praxi. Právě na americké půdě najdeme mnoho institucí z této oblasti, které se těší mezinárodnímu věhlasu a především dlouholeté tradici. Cílem Česko-amerických technologických dnů je proto propojení amerických zkušeností a vznikajících českých projektů, které jak věřím, pomůže dalšímu rozvoji kvalitní vědy a výzkumu u nás,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Na programu účastníků Česko-amerických technologických dnů - zástupců Jihomoravského inovačního centra v Brně, Masarykovy univerzity v Brně, Českého vysokého učení v Praze nebo center excelence vznikajících za podpory dotací z evropského Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace CEITEC a BIOMEDREG budou návštěvy a setkání se zástupci QB3 - Kalifornského institutu kvantitativní biovědy, výzkumného institutu SRI International, venture kapitálového fondu pro start-upy Y Combinator nebo celosvětového ústředí Google v Mountain View.

Agentura CzechInvest má v Silicon Valley zahraniční zastoupení ve významném technologickém akcelerátoru Plug and Play Tech Center, proto v programu českých vědců a výzkumníků nebude chybět prohlídka inkubátoru i setkání s účastníky unikátního projektu CzechAccelerator – více na http://www.czechinvest.org/1czechaccelerator-ceska-verze. Všichni účastníci Česko-amerických technologických dnů také navštíví Stanfordskou univerzitu a její centrum pro transfer technologií, které pomáhá přenášet výsledky zdejšího výzkumu a vývoje do praxe.

Od svého založení v roce 1992 pomohla agentura CzechInvest zprostředkovat 143 projektů společností ze Spojených států amerických. Mezi nimi třeba investici Honeywell, Ingersoll Rand, Ford, IBM, GE Aviation nebo eBay. Hodnota všech projektů uskutečněných v České republice americkými firmami převyšuje 53 miliard korun a postupně díky nim vzniká více než 27 tisíc nových pracovních míst.

Odkazy & Download:
Domovská stránka agentury CzechInvest
Projekt CzechAccelerator
První evropskou pobočku otevřel americký Apprise Software v BrněGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007