. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Paralelní programovací jazyk od UPCRC
14. října 2010 - 10:22 | Pandatron | Paralelní programovací jazyk od UPCRC   verze pro tisk

Paralelní programovací jazyk od UPCRC

Universal Parallel Computing Research Center (UPCRC) na univerzitě v Illinois, vydalo první verzi deterministického paralelního jazyka Java – DPJ (Deterministic Parallel Java). Podle informací je jazyk schopen poskytnout podstatně lepší podporu paralelismu na vícejádrových procesorech, zatímco současně rozšiřuje populární programovací styl objektového programování.

UPCRC při vývoji spolupracuje s několika dalšími univerzitami v Illinois a firemními partnery společností Microsoft a Intel. Samotný projekt DPJ je veden profesorem Vikramem Adve Ph.D a studentem Robertem Bocchino. Jejich cílem je usnadnění paralelního programování se zaměřením na preference aktivních vývojářů.

DPJ je modulární paralelní programovací jazyk, pomáhající vývojářům v portování sekvenčních aplikací v jazyce Java, nebo jejich částí, která následně poběží na vícejádrových systémech. Zároveň pomáhá v přepisu paralelních aplikací s cílem zjednodušit ladění, testování a dlouhodobější údržbu. Další výhodou je, že portovány paralelní kód v systému DSJ může existovat souběžně s obyčejným kódem v jazyce Java, pracujícím v rámci jedné aplikace. Z toho vyplývá, že programy je možné převádět na DPJ postupně, v závislosti na konkrétních požadavcích.

Aktuální vydání DPJ je údajně zcela prvním jazykem, zaručujícím deterministickou sémantiku bez run-time kontroly, určeným pro základní a objektově orientované programy. Budoucí verze DPJ budou dále nastaveny pro zajištění deterministického použití objektově orientovaných, paralelních rámců a bezpečné kombinace deterministických a nedeterministických kódů. Alespoň tak slibují autoři na oficiálních webových stránkách.

Pro více informací, nebo stažení DSJ, navštivte webové stránky deterministického paralelního programování v jazyce Java. Profesor Adve prozradil, že jeho skupina spolupracuje rovněž se společností Intel na definici podobného rozšíření jazyka C++ (tedy DPC++). Ten by byl použitelný i v případě podobných vlastností stávajících programovacích modelů, jako je Cilk, OpenMP a Threading Building Blocks (TBB).

Více informací na: http://dpj.cs.uiuc.edu/DPJ/Home.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Středa, 28. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,270   USD = 23,290
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007