. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MCU s pamětí FRAM
18. října 2010 - 8:27 | Pandatron | MCU s pamětí FRAM | Komentářů: 0  

MCU s pamětí FRAM

Druhá generace mikrokontrolérů Fujitsu Semiconductor kombinuje rychlé 8-bitové jádro a paměť typu FRAM, nahrazující standardní Flash a EEPROM.

Společnost Fujitsu Semiconductor představila 2. generace jednočipových 8-bit MCU, integrujících paměť typu FRAM (Ferroelectric Random Access Memory). Obvody s označením MB95R203A mají, podle informací výrobce, snahu proniknout do celé řady různých aplikací, včetně měřicích zařízení, spotřební elektroniky, zdravotních přístrojů a průmyslových systémů.

Základní technické vlastnosti:

Podle informací výrobce, představuje integrace paměti FRAM do MCU snížení celkových nákladů na výrobu obvodu a zároveň vede i ke zjednodušení designu. Navíc vysokorychlostní non-volatile FRAM nabízí i další unikátní výhodu: zápis je možný tak rychle, jak jen to stíhá MCU. Tím jsou z procesu zcela eliminovány operace čekání na dokončení zápisu. Použitá architektura dále umožňuje eliminaci vnitřního propojení mezi jednotlivými čipy, což dále výrazně zvyšuje rychlost přenosu dat v interním sběrnicovém rozhraní mezi MCU a pamětí.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma

Obvody MCU MB95R203A jsou následovníky řady Fujitsu F2MC-8FX, představující 8-bit MCU s vysokým výkonem. Integrací rychlé Non-volatile FRAM je dosaženo velmi vysoké rychlosti přístupu a schopnosti uchování dat v paměti i po odpojení napájení. Díky snížení vnitřního programovacího napětí, mohou být paměti FRAM vymazány a přepsány až o 100 000 krát více, než jejich srovnatelný předchůdci. Čtení/zápis celé paměti vyžaduje 1015 kroků, přičemž uchovávání dat je zaručeno po dobu minimálně 10 let. Navíc za předpokladu, že je paměť čtena ve čtyřech cyklech při konstantní frekvenci 10MHz, potrvá více než 12, let než dojde ke ztrátě dat z feroelektrického materiálu.


Obr. 2: Uživatelská paměť FRAM může být libovolně rozdělena do pozic ROM a RAM

MB95R203A obsahuje 8 KB uživatelsky dostupné paměti FRAM, která může být libovolně rozdělena do pozic ROM a RAM. Schopnost snadné konfigurace mezi programovou a datovou pamětí z obvodů tvoří ideální prvky pro řadu různých aplikací a programovacích požadavků.
Pracovní napětí pro MB95R203A může být v rozmezí od 1,8 do 3,6 V, přičemž 1,8 V napájení se obvykle používá v zařízeních domácí zdravotní péče, jako jsou měřiče krevního tlaku a glukoměry.


Obr. 3: Roadmap procesorů s FRAM

V obvodu jsou dále integrovány všechny standardní periferie, časovače a komunikační rozhraní, včetně velice přesných A/D převodníků, UART, I2C, a 16 I/O portů. Dostupné je rovněž i jednopinové ladicí rozhraní a integrovaný oscilátor, maximalizující počet pinů dostupných pro použití v inteligentních měřicích systémech, spotřební elektronice, elektrickém nářadí a jiných produktech.


Obr. 4: Starter Kit obvodů rodiny MB95R203

Dostupnost a cena:
Obvody MB95R203A jsou dodávány v 20-pinovém pouzdře typu SOP. V současné době jsou dostupná vzorková množství, přičemž plná produkce bude dostupná do konce listopadu 2010. Zájemcům jsou samozřejmě k dispozici i příslušné vývojové nástroje a bohatá dokumentace.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

FRAM MCU - MB95R203 Series
Datasheet MB95R203
FRAM® Ferroelectric RAM TechnologyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MODUL - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007