. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Low-power Bluetooth a procesory pro sítě ANT
19. října 2010 - 8:28 | Pandatron | Low-power Bluetooth a procesory pro sítě ANT | Komentářů: 0  

Low-power Bluetooth a procesory pro sítě ANT

TI rozšiřuje své vedoucí postavení v oblasti bezdrátových řešení a je prvním výrobcem kompletního Bluetooth® nízkopříkonového řešení a síťového procesoru ANT™ s nejvyšší integrací.

Texas Instruments včera představil dvě řešení bezdrátové konektivity s ultra-nízkým příkonem, určené zejména pro lékařské mobilní a přenosné aplikace, sportovní a welness přístroje. Jedná se o System-on-chip Bluetooth řešení CC2540 a procesory pro ANT™ sítě CC257x, které při provozu z knoflíkové baterie poskytují snímačům a měřícím aplikacím výdrž přes 1 rok! TI tak jako jediný současný výrobce poskytuje úplné portfolio řešení pro obě strany Bluetooth a ANT sítí v podobě ověřených a robustních ekosystémů pro snímače a periferie přenosných komunikačních zařízení.


Obr. 1: Low-power Bluetooth a procesory pro sítě ANT

"Tím, že obvody vystačí se zlomkem výkonu, vyžadovaným u tradičních bezdrátových technologií, mají technici lepší možnost vyvinout menší zařízení s bateriemi, které vydrží i léta," řekl Volker Prueller, marketingový manažer pro Low-Power RF produkty TI. "CC2540 a CC257x, v kombinaci s našimi stávajícími nízkopříkonovými RF řešeními, obvody WiLink™, BlueLink ™ a portfoliem MCU MSP430, upevňují pozici TI jako hlavního producenta průmyslových, vysoce integrovaných řešení bezdrátového spojení s krátkým dosahem, které vyplňují mezeru mezi světem mobilních a senzorových aplikací."


Obr. 2: Blokový diagram obvodů CC2540

Vlastnosti a výhody CC2540 – Nízkopříkonových Bluetooth SoC:

  • Jednočipové řešení: Kontrolér, hostitelský a aplikační obvod v jediném pouzdře s rozměry 6 x 6 mm snižuje velikost a cenu zařízení.
  • Paměť Flash: Firmware zařízení může být průběžně aktualizován, přičemž je možné v paměti uchovávat i uživatelská data, čímž se výrazně zvyšuje flexibilita takového řešení.
  • Kompletní řešení od TI: Nízkopříkonový obvod zcela začleňuje komunikační stack, software i aplikační podporu.
  • VF výkon: Vysoký výstupní výkon (až +97 dB) umožňuje překlenutí velké vzdálenosti a koexistenci s dalšími 2,4 GHz zařízeními.
  • Interoperabilita/kompatibilita: Implementovaná Bluetooth specifikace verze 4.0 je kompatibilní řešeními Single-Mode (CC2540) a Dual-mode (BlueLink™ 7.0 Bluetooth / FM na jediném čipu, WiLink™ 7.0 WLAN / GPS / Bluetooth / FM na jediném čipu a WiLink™ 6,0 WLAN / Bluetooth / FM na jediném čipu), což umožňuje snadné použití při testování a vývoji.

Více informací o obvodech CC2540 a jejich praktickém použití poví Sebastian Barnowski – ANT Product manager, TI:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Vlastnosti a výhody CC257x ANT síťového procesoru:

  • Klíčové senzorové řešení: 2,4-GHz CC257x síťový procesor, hostitelský mikrokontrolér MSP430, softwarová a aplikační podpora.
  • Optimalizovaný hardware a software: Integrace funkce ANT-FS a AES šifrování omezuje počet komponent a cenu matriálu na desce zařízení.
  • Výstupní výkon: Nejvyšší výkon (+95 dB) z dostupných konkurenčních zařízení a vynikající selektivita, pro soužití s jinými 2,4 GHz zařízeními.
  • Interoperabilita/kompatibilita: TI podporuje ANT s čidlem (CC257x) a mobilní zařízení (WiLink 7,0 a WiLink 6,0 WiLink řešení) pro celé spektrum řešení.

Více informací o obvodech CC257x a jejich praktickém použití poví Erling Simensen – Product marketing manager, Low Power RF, TI:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
CC2540 Bluetooth low-power SoC je nyní již k dispozici a to v provedení QFN-40. Ceny obvodů začínají na hodnotě 2,95 USD při množství 1000 kusů. K dispozici je rovněž vývojový kit CC2540MINI-DK v ceně 99 USD, obsahující přívěsek na klíče s CC2540 a kompletní Bluetooth low-power ukázkovou aplikaci.


Obr. 3: Vývojový kit CC2540MINI-DK

CC2570 (jeden kanál) a CC2571 (osm kanálů) síťové ANT procesory jsou nyní k dispozici v podobě vzorků a to v provedení QFN-40. Sériová výroba je plánována na prosinec 2010. Ceny obvodů začínají na 2,75 USD při množství 1000 kusů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Více informací o obvodech CC2540 a CC257x
TI’s wireless connectivity solutions
TI’s wireless connectivity Wiki
TI E2E™ Low-Power RF communityGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007