. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Freescale zvyšuje bezpečnost systému MQX
20. října 2010 - 9:57 | Pandatron | Freescale zvyšuje bezpečnost systému MQX | Komentářů: 2  

Freescale zvyšuje bezpečnost systému MQX

Knihovny Mocana řady NanoSSL™ a NanoSSH™ jsou nyní dodávány spolu se systémem MQX RTOS firmy Freescale, včetně dostupné verze pro velmi náročné aplikace.

Freescale Semiconductor minulý týden oznámil rozšířených schopností zabezpečení svého MQX™ real-time operačního systému (RTOS), spočívajících v integraci zdrojových kódů software NanoSSL™ a NanoSSH™ společnosti Mocana. Zákazníci společnosti Freescale si nyní mohou stáhnout a aktivovat speciální optimalizovanou MQX verzi kódu Mocana a to za pouhých 199 USD. Učinit je tak možné prostřednictvím webových stránek společnosti Freescale a následně redistribuovat neomezený počet kopií vaší aplikace, licence je typu royalty-free!


Obr. 1: Obvyklé uspořádání klientské aplikace

Prostřednictvím této nabídky mají vývojáři umožněn přístup k plné podpoře komerčního kryptografického řešení s okamžitým on-line přístupem ke zdrojovým kódům produktům klientského software NanoSSL a NanoSSH. Integrací do nástroje Freescale Processor Expert, umožňují knihovny NanoSSL a NanoSSH snadné nasazení v cílové aplikaci a rychlé přizpůsobení prostřednictvím dostupných komponent. Na straně návrháře tak není vyžadována žádná odborná znalost kryptografických systémů.


Obr. 2: NanoSSL a NanoSSH jako nástavba systému MQX RTOS

Softwarové knihovny NanoSSL a NanoSSH jsou speciálně optimalizované pro bezpečné připojení z/do systému MQX a to s využitím účinného způsobu při minimálním vlivu na výkon a velikost paměti Flash/ROM procesorů Freescale. Mocana Security Client je velice malý SSL/SSH klient. Knihovny ke své funkci využívají FIPS 140-2 level 1 ověřené kryptografické algoritmy a plně ověřené binární soubory softwaru jsou k dispozici pro celou řadu platforem, především jako upgrade z Mocana.

Většině běžných zákazníků plně postačí základní bezpečnostní funkce, které jsou dostupné v klientských verzích programů NanoSSL a NanoSSH. Náročnější klienti systému Freescale MQX mohou získat upgrade přímo od společnosti Mocana, umožňující přístup k celé řadě profesionálních kryptografických funkcí. Zahrnuty jsou i vládou certifikované FIPS 140-2 1. úrovně, NSA "Suite B" a kryptografie eliptických křivek, podpora TLS 1.2, sofistikované certifikáty řízení X.509 serverové verze NanoSSL a NanoSSH, vhodné pro vysoké provozy.


Obr. 3: Blokový diagram NanoSSL procesu

Freescale MQX:
Freescale MQX real time operační systém (RTOS) nabízí špičkové softwarové technologie pro embedded aplikace, založené na procesorech a mikroprocesorech Freescale. Na rozdíl od standardních operačních systémů, určených pro desktopové systémy, je Freescale MQX RTOS určen pro zajištění vysoké rychlosti a efektivity v oblasti vestavných systémů. Jeho prioritní nabídkou je tak vysoký, preemptivní real-time výkon s optimalizovanou správou aplikací a podporou přerušení, které umožňují rychlé, dobře předvídatelné odezvy. Jeho malá a navíc konfigurovatelná velikost šetří v paměti místo pro vlastní aplikace. Systém tak může zabírat jen pouhých 6 KB ROM, včetně jádra, podpory přerušení, semaforů, fronty a správy paměti.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Freescale Semiconductor
Domovská stránka Mocana Corporation

Freescale Enhances MQX™ Security
NanoSSL™ Client for Freescale MQX™ RTOS
NanoSSH™ Client for Freescale MQX™ RTOSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007