. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Řízení LED v kritických aplikacích
25. října 2010 - 8:16 | Pandatron | Řízení LED v kritických aplikacích | Komentářů: 0  

Řízení LED v kritických aplikacích

Společnost Allegro Microsystems představuje vícekanálové zdroje konstantního proudu, určené pro řízení LED v kritických automobilových aplikacích.

Allegro Microsystems, Inc. (Worcester, MA) představil novou rodinu zdrojů konstantního proudu pro řízení LED, určených pro řešení nově vznikajících požadavků interních a externích osvětlovacích aplikací v rámci automobilového trhu. Obvody Allegro A6261, A6262 a A6264 tvoří čtyřkanálové budiče LED pro zařízení, ve kterých je požadavek na nejvyšší úroveň kvality a robustnosti z oblasti automobilového průmyslu.


Obr. 1: Řízení LED v kritických aplikacích

Základní technické vlastnosti:

  • Celkový proud obvodu až 400 mA
  • Proud jednotlivých kanálů až 100 mA
  • Napájecí napětí 6 až 50 V
  • Nízký úbytek napětí
  • Ochrana před zkratem na výstupech a přehřátí obvodu
  • Volitelná detekce přerušení napájených LED
  • Možnost jednoduchého řízení ON/OFF
  • Podpora PWM regulace z nadřazeného mikrokontroléru
  • Vysoký teplotní rozsah: -40 až +150 °C (Automotive K-temperature range)

Každý z obvodů poskytuje čtyři kanály pro buzení LED se zatížitelností až 100 mA. U všech kanálů je navíc možné paralelní řazení, čímž se dále získá vyšší proud. Všechny výstupy podporují pouze nízké hodnoty proudových bočníků, čímž se minimalizuje ztrátový výkon a nejsou vyžadovány ani žádné zatěžovací odpory.


Obr. 2: Funkční blokové schéma obvodu A6262

Aktuální výstupní proud jednotlivých kanálů je zcela uživatelsky konfigurovatelný. Navíc obvody rodiny A6261/62/64 integrují rychlou nadproudovou ochranu, umožňující odpojení přetížených výstupů a nepřerušený provoz ostatních kanálů. Rovněž je detekováno rozpojení řady LED na příslušném kanálu, například vlivem poškození jedné diody. Podobně jako obvody Allegro A6260, má i rodina obvodů A6261/2/4 unikátní technologii, která vzájemným srovnáním výstupů LED umožňuje přibližné určení aktuální teploty s cílem ochrany jak obvodu, tak i vlastních diod před tepelným přetížením (pokud jsou namontován v blízkosti stejného podkladu).


Obr. 3: Proud LED vs. napájecí napětí a teplota čipu

Mezi cílové aplikace patří především již zmíněné klíčové prvky v automobilovém systému. V oblasti exteriéru to jsou především brzdová světla a vůbec kombinace zadních světel. V oblasti interiéru je možné zmínit především osvětlení palubní desky, základních přístrojů i samotného interiéru vozidla. K dispozici je rovněž komerční provedení ve verzi 6261 (přípona E), určené pro osvětlení přístrojů spotřební elektroniky.


Obr. 4: Zjednodušené příklady zapojení obvodu A6262

Dostupnost a cena:
Obvody A6261/62/64 jsou již nyní dostupné a to v provedení eMSOP-10 (LY) a eTSSOP-16 (LP). Koncová cena obvodů byla stanovena na 0,90 USD při 1 000 ks.

Více o společnosti Allegro:
Allegro MicroSystems, Inc. je lídrem v oblasti vývoje, výroby a uvádění na trh výkonových řešení a obvodů využívajících čidel Hallového efektu. Allegro poskytuje inovativní řešení pro rychle rostoucí trhy, jako jsou aplikace pro automobilový průmysl, komunikace, počítače, automatizační systémy, spotřební a průmyslové trhy. Společnost sídlí ve městě Worcester, stát Massachusetts (USA) a návrhová centra má především v zemích Severní a Jižní Ameriky, Asie a Evropy. Další informace o společnosti a produktech naleznete na adrese www.allegromicro.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Allegro MicroSystems, Inc. Announces Four-Channel Constant Current LED Driver Family

Power Management ICs - Selection Guides
LED Drivers - Automotive Grade
Informace o obvodu A6261
Informace o obvodu A6262
Informace o obvodu A6264GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007