. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Toshiba zjednodušuje řízení krokových motorů
27. října 2010 - 7:13 | Pandatron | Toshiba zjednodušuje řízení krokových motorů | Komentářů: 0  

Toshiba zjednodušuje řízení krokových motorů

Dvoufázové PWM ovladače krokových motorů od Toshiba Electronics integrují napěťový regulátor a inteligentní ochranu motorů i samotné řídicí elektroniky.

Společnost Toshiba Electronics Europe v závěru minulého týdne představila dva budiče krokových motorů, pracující s vysokým napětím a velkým proudem. Nová řešení mají za cíl zjednodušit návrh zařízení s krokovými motory, užívaných v celé řadě kancelářských a průmyslových aplikací.


Obr. 1: Toshiba zjednodušuje řízení krokových motorů

Základní technické vlastnosti:

  • Budič bipolárního krokového motoru
  • PWM budič s konstantním proudem
  • Podporuje 2-fázový, 1-2-fázový nebo W1-2-fázový režim řízení
  • BiCD technologie s integrovaným DMOS FET výkonovým tranzistorem
  • Vysoké mezní napětí a proud: 40 V / 3 A
  • Tepelná ochrana, nadproudová ochrana a funkce Power-on-Reset

Obvody TB62213FNG a TB62215FNG jsou založeny na technologii PWM (pulsně-šířkové modulace) a určeny pro jednočipové řízení dvoufázových bipolárních krokových motorů. Maximální pracovní napětí na výstupu je 40V a maximální proud, tekoucí do motoru, je až 3,0 A na fázi. Hlavní rozdíl mezi obvody spočívá ve způsobu řízení, kdy TB62213FNG pracuje se vstupní informací o fázi, dodávanou nadřazeným mikrokontrolérem, zatímco TB62215FNG má integrovaný hodinový dekodér pro řízení hodinovým signálem.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu TB62215

Každý z uvedených obvodů dále integruje i napěťový regulátor, usnadňující návrh kompletní aplikace řízení krokového motoru, využívající jednoho motoru s napájecím napětím až 40 V. Využitím flexibilního návrhu je možné volit mezi 2-fázovým, 1-2-fázovým nebo W1-2-fázovým režimem řízení. Integrovaná tepelná a nadproudová ochrana, stejně jako funkce zapnutí po resetu (POR), pomáhá omezit počet komponent na desce a samozřejmě i její celkové rozměry.


Obr. 3: Jednotlivé fáze řízení krokového motoru

Obvody jsou vyráběny s použitím proprietární Toshiba BiCD procesu s integrovanými výkonovými tranzistory DMOS FET. Dodávány jsou v provedení HTSSOP-48 pro použití například v aplikacích kancelářské automatizace, prodejních automatech, arkádových hrách a čtečkách karet.


Obr. 4: Doporučené aplikační zapojení

Pro více informací o dostupnosti a koncové ceně, navštivte prosím webové stránky společnosti Toshiba Electronics, nebo využijte sítě autorizovaných distributorů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Datasheet TB62213FG/FNG/FTG
Datasheet TB62215FG/FNG/FTG
Toshiba driver ICs simplify design of high-power stepper motor applications
Motor Control ASSPs - Stepper DriversGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007