. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
uVGA-II (SGC) modul od 4D Systems
27. října 2010 - 9:03 | Pandatron | uVGA-II (SGC) modul od 4D Systems | Komentářů: 6  

uVGA-II (SGC) modul od 4D Systems

Společnost 4D Systems uvádí nový grafický engine, převodník typu sériový port - VGA. Modul s označením uVGA-II (SGC) je určen pro použití v Embedded aplikacích.

Společnost 4D Systems včera představila svůj nový grafický engine uVGA: uVGA-II (SGC). Modul uVGA-II (SGC) je založen na populárním grafickém jádru 4D Labs PICASO-SGC a podporuje rozlišení QVGA/VGA/WVGA a prakticky jakýkoliv embedded projekt. Díky výkonnému grafickému jádru je podporována nejen libovolná grafika, ale i text, obrázky, animace a řada dalších speciálních funkcí. Uživatelům se tak dostává do rukou zbrusu nové řešení grafické platformy, umožňující rychlý vývoj a snadné použití ve spojení s jejich oblíbeným mikrokontrolérem, vybaveným sérovým rozhraním.


Obr. 1: uVGA-II (SGC) modul od 4D Systems

Základní technické vlastnosti:

 • Jednoduché VGA rozhraní pro většinu monitorů a LCD obrazovek
 • Podpora následujících rozlišení:
  320 x 240 (QVGA)
  640 x 480 (VGA)
  800 x 480 (WVGA)
  Uživatelské rozlišení X*Y = 405K (414720) max.
 • Podpora RGB 65K true colour
 • Jednoduché 5-pinové rozhraní do jakéhokoliv zařízení:
  VCC, TX, RX, GND, RESET
 • Asynchronní hardwarový sériový port, TTL kompatibilní s přenosovou rychlostí 300 až 256K baud
 • Základem je procesor 4D-Labs PICASO-SGC (dostupný rovněž jako samostatný OEM čip)
 • Osazený slot pro paměťovou kartu Micro-SD, podporující uložení multimediálních a uživatelských dat. Pro karty větší než 4 GB je k dispozici podpora Micro SD HC.
 • DOS kompatibilní souborový systém (FAT16) a nízkoúrovňový přístup na kartu
 • Vyhrazený audio PWM pin podporuje přehrávání zvukových souborů typu WAV z FAT16 i funkce pro generování zvuku
 • Komplexní sada implementovaných funkcí vysoké úrovně grafických algoritmů a funkce, podporující kreslení čáry, kružnice, textu a mnohem více
 • Na displeji mohou být zobrazovány plně barevné obrázky, animace, ikony i videoklipy
 • Podporovány jsou všechny fonty, dostupné pro OS Windows (jako doinstalovatelné fonty)
 • 16 univerzálních I/O pinů
 • Lišta 2 x 11 pinů s roztečí 2,54mm (0.1") a rozestupem kompatibilním s DIP pouzdry
 • Monitor je připojován prostřednictvím standardního 15-pinového D-type VGA konektoru
 • Napájecí napětí v rozmezí 4,0 až 5,5 V (jediné napájecí napětí)
 • RoHS Compliant

Modul uVGA-II (SGC) společnosti 4D Systems poskytuje jednoduché sériové rozhraní, podporující celou řadu monitorů a LCD obrazovek, připojitelných prostřednictvím standardního 15 pin D-type VGA konektoru. Podporovány jsou rozlišení 320 x 240, 640 x 480, 800 x 480 a libovolné, uživatelsky definované rozlišení do velikosti 405K. Připojení do libovolné aplikace je zajištěno pomocí standardního 5-pinového rozhraní a eventuelně dvou paralelních, 11-pinových lišt s roztečí 2,54 mm a rozestupem kompatibilním s pouzdry DIP.


Obr. 2: Příklad spojení modulu s libovolným mikrokontrolérem

Dále je k dispozici 16 GPIO pinů, podporujících na svých 8 horních bitech klasickou I/O paralelní sběrnici pro rychlé přenosy a 8-bitová paralelní data. Pro uložení multimediálních a libovolných uživatelsky definovaných dat je na modulu integrována podpora pro paměťovou kartu typu Micro-SD, která je rovněž součástí dodávky.


Obr. 3: Softwarový nástroj pro sestavování grafiky

uVGA-II (SGC) podporuje věrné barvy RGB 65k, umožňující zobrazení plně barevných obrázků, animací, ikon a videoklipů. V procesoru je poté implementován kompletní soubor grafických funkcí a algoritmů pro kreslení čar, kruhů, výstup textu a mnohem více. Výstup textů je navíc doplněn podporou všech dostupných fontů a znaků z OS Windows (implementovatelných jako externí fonty) a aby toho nebylo málo, obsahuje modul rovněž i vlastní zvukový PWM výstup, podporující standardní zvukové soubory WAV z FAT16 a vůbec komplexní funkce pro generování zvuku.


Obr. 4: Možnost použití libovolných fontů pro OS Windows

Napájecí napětí modulu je podporováno v rozmezí 4,0V až 5,0V s jediným napájecím napětím. Z uvedených informací je jasné, že modul uVGA-II je vhodný pro velmi širokou škálu aplikací, počínajících univerzálním výstupem grafických informací a končící prodejními automaty, automobilovým zobrazovacím systémem a lékařskými přístroji.


Obr. 5: Kompletní schéma zapojení modulu

"Jsme potěšeni, že vám konečně můžeme představit náš nový grafický modul uVGA-II, podporující menší rozměry a pokročilejší funkce grafické aplikace. Mnoho našich zákazníků se na nás obrátilo se žádostí, zda by náš dosavadní modul uVGA-PICASO-MD1 nemohl podporovat vyšší rozlišení a větší barevnou hloubku. S novou generací modulu, podporujícím 65k true life color a variabilní, případně uživatelsky definované rozlišení, již něco takového není žádný problém. Zbrusu nová verze s podporou pro 4DGL bude k dispozici během několika následujících týdnů."- Prozradil Atilla Aknar, generální ředitel 4D Systems.

O 4D Systems:
Společnost 4D Systems je známá světová jednička v oblasti vývoje a výroby inteligentních modulů pro grafické displeje, se sídlem ve městě Sydney (Austrálie) a regionální pobočkou ve Vídni.
4D Systems se zaměřuje na návrh a výrobu kompaktních a cenově efektivních, inteligentních zobrazovacích modulů. Ty jsou schopny využívat aktuální technické trendy v oblasti OLED a LCD technologie displejů. Základem jsou přitom výhradně vlastní grafické procesory, nabízející autonomně pracující systémy, vhodné do libovolných aplikací.


Obr. 6: uVGA-II (SGC) modul od 4D Systems

Dostupnost a cena:
Moduly uVGA-II (SGC) jsou k dispozici prostřednictvím lokálního distributora (u nás firmy PV Electronics) nebo prodejce, nebo přímo od 4D Systems. Jednotková cena modulů začíná na hodnotě 39 EUR/ks. Veškeré podpůrné a softwarové nástroje jsou k dispozici zdarma, ke stažení na webových stránkách výrobce.

Pro více informací o modulech uVGA-II (SGC) a dalších produktech, navštivte prosím webové stránky www.4dsystems.com.au.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Informace o µVGA-II(SGC) - Serial to QVGA/VGA/WVGA Module
PICASO-SGC - Embedded Serial Graphics Controller
DISP Tool - Display Configuration-Setup for GOLDELOX/PICASO/DIABLO-SGC
Data Sheets µVGA-II(SGC)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007