. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zlato v elektronice lze nahradit
2. listopadu 2010 - 8:14 | Pandatron | Zlato v elektronice lze nahradit   verze pro tisk

Zlato v elektronice lze nahradit

V elektronických zařízeních se velice často používají drahé kovy, jako je zlato, stříbro, platina, ale také rhodium, palladium a další.

Nespornou výhodou těchto kovů je výborná elektrická vodivost a dále pak jejich odolnost vůči korozi a oxidaci vůbec. Bohužel však jejich velmi vysoká cena prodražuje, ve svém důsledku, výrobu celého zařízení, a jelikož se ani zdaleka nemusí jednat pouze o špičková průmyslová zařízení, nýbrž například o mobilní telefony, vyráběné v tisícových sériích, může mít tato skutečnost velice nepříznivý vliv na jejich cenu.

Jak se však nyní zdá, je možné drahé kovy nahradit slitinou běžných kovů, aniž by se tím výrazně zhoršily primární vlastnosti. Alespoň to nyní tvrdí vědci z Connecticutské univerzity ve Spojených státech. Ti v odborném časopise Applied Physics Letters představili způsob, jakým lze drahé kovy nahradit novými typy slitin, založených na mnohem levnějších kovech.

Laboratorními experimenty prokázali, že nové typy slitin niklu, mědi a železa mají velmi dobrou vodivost a současně i odolávají korozi. Avšak možnosti jejich praktického uplatnění se teprve zkoumají.

Více informací na: http://apl.aip.orgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007