. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
8Mb NV SRAM s real-time hodinami
3. listopadu 2010 - 8:36 | Pandatron | 8Mb NV SRAM s real-time hodinami | Komentářů: 4  

8Mb NV SRAM s real-time hodinami

Nový NV SRAM modul kombinuje obvod reálného času, 8Mb rychlé paměti typu SRAM a PowerCap pouzdro, zajišťující zálohované napájení.

Maxim Integrated Products představil obvod DS3065WP, kombinující 1M x 8 stálou (nonvolatile - NV) SRAM paměť s obvodem reálného času (real-time clock - RTC) a baterií v pouzdře PowerCap. Jedná se o rozšíření stávající řady pamětí a doplnění modulu s vyšší kapacitou, umožňující vývojářům snadný přechod z nižší řady obvodů bez větších změn v návrhu motivu desky s plošnými spoji (PCB). Obvody zálohovaných pamětí SRAM s RTC jsou ideální pro systémy zpracovávající data, prodejní terminály a celou řadu dalších aplikací, které požadují neustálou aktualizaci a uchovávat dat spolus s časovým razítkem.


Obr. 1: 8Mb NV SRAM s real-time hodinami

Základní technické parametry:

  • Strojově osaditelné, 34-pinové pouzdro PowerCap
  • Integrované RTC
  • Ochrana proti zápisu do RTC a SRAM v případě, kdy je VCC mimo toleranci
  • Automatické přepnutí na záložní napájení při výpadku VCC
  • Průmyslový teplotní rozsah: -40 až +85 °C
  • Rozsah napájecího napětí: 3 až 3,3 V

Obvody DS3065WP jsou určeny pro aplikace, které potřebují neustále aktualizovat informace, doplněné časovým razítkem, ale zároveň požadují jejich uchování i při ztrátě napájecího napětí. Tuto potřebu nejlépe splňují zálohované obvody NV SRAM, které netrpí omezeným počtem cyklů zápisu a čtení, jako paměti EEPROM a FLASH.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma DS3065WP

Kombinací paměti SRAM, RTC a integrované baterie v jediném pouzdře je možné dosáhnout vysoké úspory prostoru na desce. Navíc nákup jednotlivých částí v podobně diskrétního řešení vyžaduje více dodavatelů, srovnání specifikací jednotlivých dílů (především z pohledu napájení a provozních podmínek) a případně provádět i další úkony. Naproti tomu kompletní řešení dává návrháři jistotu v ideální kooperaci a zajištění, že všechny tyto komponenty budou ideálně spolupracovat a dosahovat stanovené životnosti zálohovací baterie.

DS3065WP jsou nabízena v bezolovnatém, 34-pinovém pouzdru typu PowerCap, které je složeno ze dvou dílů, umožňující nasazení baterie až po osazení obvodu. Základní část obsahuje SRAM a RTC v pouzdru, které je možné osadit standardním procesem infračerveného přetavení. Baterie a krystal jsou obsaženy ve druhé části, která se instaluje až po dokončení všech tepelných a mycích procesech.


Obr. 3: Typické spojení obvodu DS3065WP s mikroprocesorem

Dostupnost a cen:
Obvody DS3065WP jsou již nyní dostupné a určené pro provoz v rozšířeném průmyslovém teplotním rozsahu -40 až +85 °C. Koncové ceny začínají na hodnotě 38,50 USD při odběru 1 000 kusů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

8Mb NV SRAM module with embedded real-time clock
DS3065WP - 3.3V, 8Mb, Nonvolatile SRAM with Clock
Datasheet DS3065WPGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007