. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výuka programování hradlových polí na střední škole
4. listopadu 2010 - 8:36 | Ing. Jiří Král | Výuka programování hradlových polí na střední škole | Komentářů: 7  

Výuka programování hradlových polí na střední škole

Státní maturita jitří vášně těch, kterých se týká, ale i neangažované veřejnosti. Další negativní a především pozitivní zprávy z našeho středního školství však zůstávají ve stínu tohoto velkého tématu.

A to je škoda, zvláště u těch dobrých zpráv. Mezi ty jistě patří postup plnění záměrů projektu „Zavedení výuky programování hradlových polí ve VHDL“, který je realizován na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm.

Tento projekt byl připraven již v rámci 1. výzvy Zlínského kraje Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Základní parametry projektu jsou následující:

  • Rozpočet projektu: 2.475.757,- Kč
  • Termín realizace: 11/2008 až 10/2011

V této chvíli je tedy realizace na začátku poslední třetiny. Hlavní část práce však byla již vykonána.

Prvním úkolem bylo vybudování učebny pro výuku. Ta je pro žáky vybavena 15 počítači a je využívána jak pro výuku teorie, tak pro praktická cvičení. Při výběru platformy padla volba na firmu Xilinx a vývojové kity Spartan3E500. Při cvičení má každý žák k dispozici vlastní kit.

Dále proběhlo vyškolení 12 pedagogů. Školení lektorsky zajistila firma DFC Design, s.r.o., Brno. Školení bylo zaměřeno na jazyk VHDL a softcore procesory PicoBlaze a MicroBlaze.

Pro výuku pak byly vytvořeny potřebné učební texty. Vlastní výuka je z hlediska rozsahu různá podle oboru a specializace. Největší rozsah výuky je v oboru Elektronické zpracování informací, specializace programátor. Zde se žáci s výukou programování hradlových polí setkávají od druhého ročníku až po maturitu.

Kromě řádné výuky mají žáci možnost se zapojit do práce v kroužku, který je zaměřen rovněž na programování hradlových polí.

Potěšitelným efektem realizace projektu je skutečnost, že žáky to z velké části baví. To je v obecně známé situaci, kdy panuje nechuť ke studiu technických oborů, pokládat za velmi přínosné.

Pokud Vás tato informace zaujala, můžete využít připravovaných Dnů otevřených dveří ve dnech 26. a 27. listopadu 2010. V těchto dnech budete mít možnost poznat situaci přímo ve škole.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm
Přehled kontaktů

PROGRAMOVÁNÍ HRADLOVÝCH POLÍ NA SPŠE KYSUCKÉ NOVÉ MĚSTO
VÝSLEDKY SOUTĚŽE STŘEDOŠKOLÁKŮ V PROGRAMOVÁNÍ VHDLGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232F - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
Skladem od 290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007